Bitcoin i 10 bin doların üzerinde tutan etken ne? Kalmaya devam edecek mi?

0 0

Bitcoin 10 bin doların altına düşürmek isteyen ayılara karşı aşırı bir direnç gösterdi. Ve bir analist bunun nedenini açıklıyor.

Forex uzmanı Cole Garner Bitcoinin düşüş fiyat hareketleri ile geçen hafta büyüyen ağ aktivitesi arasındaki farklılığı göstermek için bir dizi tweet yayınladı. Kripto para birimi Perşembe günü 10.427 dolara kadar düştü. Aynı dönemde toplam aktif adresleri iki yılın en yüksek seviyesi olan 22 binin üzerine çıktı.

Garner uzun vadede sürdürülebilirliğini kanıtlamak için daha fazla ipucu eklediği için mevcut fiyat-adres ayrışmasını “yeni bir boğa piyasası katalizörü” olarak nitelendirdi. Analistin ana odak noktası Bitcoinin yeni adreslerinin kökeniydi. Ve bunların Çinin kripto madenciliği açısından zengin bölgesinden geldiklerini tahmin etti.

Çinde Bitcoin Yanlısı Kampanya

Üçüncü çeyreğin kapanışının öncesinde Çin medyası birden fazla satış noktasında “koordineli” bir Bitcoin yanlısı gündem yürüttü. Primitive Cryptonun kurucu ortağı Dovey Wan bunu açıkça “senenin başından beri en iyi performans gösteren varlık ” olarak adlandırdığı için Çinin kripto para birimine yönelik fikrini ilk fark edenler arasındaydı.

Hmm bu Xinhua ve CCTV2 resmi medya kuruluşlarından “参考 消息”  ilginç bir propaganda..

“cryptoasset en iyi performans gösteren varlıktır” başlığı tüm caddelerde haber bültenlerinde online medyada ve TVde yayınlandı

Böyle koordineli bir çaba!..

Garner Bitcoin blok zincirindeki günlük aktif adres sayısının Çinin Bitcoin kapsamından sonra artmaya başladığını kaydetti. Analist Pekinin kripto para birimini bastırma konusundaki uzun yoluna rağmen “Bitcoin boğa piyasasını ateşlemek istiyor gibi göründüğünü” tahmin etti.

“Çin BTC madenciliğine hükmediyor – ve kuşkusuz geniş bir farkla diğer ülkelerden daha fazla BTCye sahip” dedi. “Bitcoin Çinin ulusal hazinesidir. Er ya da geç BTCnin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak kaçınılmaz bir ekonomik teşvik haline gelir. “

Açıklama önde gelen teknik göstergelerin birikim trendlerinde artış olduğunu gösterdiği için de yayınlandı. Bitcoinistin daha önce ele aldığı gibi “Zincir Üstü Akıllı Para Göstergesi” geçen hafta daha fazla balinanın Bitcoin satın aldığını belirtti. Bağımsız bir analiz firması olan TradingShotın gözlemcisi göstergenin alaka düzeyini eski bir fraktal kullanarak açıkladı.

“Kasım 2018de akıllı para birikimi 6 bin olarak görüldü ve fiyat önümüzdeki 2 ayda 3 bine düştü ve daha fazla birikim oldu. 6 binde biriken BTC neredeyse % 50 kayıp alırken fiyat kısa sürede 12 bin + ya çıkarak 2 katı oluşturdu. “

 TradingShot Çinin fiyatı 10 bin dolara düştüğü için Bitcoin satın alma olasılığını da ima etti.

Tether

Garner ayrıca Tetherin stablecoin USDTsinin Çinli alıcıları Bitcoin pazarına çekmedeki rolünü tartıştı.

Geçtiğimiz iki haftanın verileri Çinin Bitcoin kapsamından hemen önce ortaya çıkmaya başlayan USDT baskısında büyük bir artış olduğunu ortaya koydu.

“Çin küresel olarak USDT hacmine hakim ve Tether fiat likiditesine hakim” dedi. Garner. “Ve elbette Tether baskı yıllardır etkili bir öncü gösterge oldu.”

Analist Bitcoin perakende piyasanın daha sonraki bir aşamada devam eden likidite artışını yansıtmasını bekliyordu. Kripto para biriminde “temelde yükselişe” kaldığını ve yatırımcıların Noele kadar daha yüksek seviyeler görmesi gerektiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku