Bitcoin için bir ütopik tahmin daha: 500 bin dolar

0 0

Kripto milyarderleri Tyler ve Cameron Winklevoss  ABD finans sistemindeki zayıflığın ve diğer faktörlerin Bitcoinin bir gün 500 bin dolara ulaşabileceği anlamına geldiğine inanıyor.

Winklevoss Capital blogunda yayınlanan bir yazıda tarihsel olarak güçlü olsa da değer depoları olarak altın petrol ve ABD dolarının  nasıl “temel sorunlar” yaşandığını açıkladı.

İkizler hükümetin trilyonlarca para basmasına ve hükümet birimleri arasında borçlanmaya (Federal Rezerv Hazineden milyarlarca borç satın alırken) sonuçta enflasyona yol açacak faktörler olarak işaret ediyor.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Kardeşler “COVID-19dan önce ve ABD ekonomi tarihindeki en uzun boğa koşusuna rağmen hükümet sarhoş bir denizci gibi para harcıyor çılgınlar gibi vergileri kesiyor ve bir muz cumhuriyeti gibi para basıyordu” diye göndermede bulundu.

Dahası koronavirüs salgınının gelişinin de bu yıl ABD borç-GSYİH oranını son 10 yıldan daha fazla artırması bekleniyor.

Gönderiye göre bu borca ​​yönelik mevcut çözümler: yumuşak bir temerrüt kemer sıkma ya da kesin temerrüt. Pek hoş değil ve bunların tümü enflasyonist baskıyı ve diğer sorunları daha da beraberinde getirecek.

Kardeşler “COVID-19 bizi yumuşak bir temerrüde doğru sürüklemiş olsa da asıl suçlu ABD hükümetinin operasyonlarını finanse etmek için borçtan para kazanma modeline doğru kalıcı ve pişmanlık duymayan politika değişikliğidir” diyor.

Yazı ilerledikçe hem petrolün hem de altının da sorunları olduğuna işaret ediyorlar.

Petrol hidrolik kırılmanın ortaya çıkmasıyla gerçekleşenden daha fazla arz olduğu gerçeğinden muzdaripken COVID-19 endüstrinin “talep şoklarına” karşı savunmasız olduğunu açıkça ortaya koydu.

Tahminlere göre talep aynı zamanda karbon bazlı enerjiden daha çevre dostu alternatiflere geçme baskısından da zarar görecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku