OPEC, ‘blockchain’i tartışacak…

0 0

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü OPEC) Enerji ve Bilgi Teknolojileri Konulu İkinci Çalıştayının 21 Eylülde video konferans aracılığıyla yapılacağını duyurdu.

Bu yılki etkinlikte blockchain teknolojisinin konular yelpazesine yer alması dikkat çekti.

Ancak davet edilen petrol endüstrisi kodamanlarının kripto para biriminin enerji tüketim özelliklerini tartışması pek olası değil. OPEC genel sekreteri Mohammad Sanusi Barkindonun açıkladığı gibi organizasyon tedarik zinciri gibi unsurları düzene koymakla daha çok ilgileniyor. Barkindo yaptığı açıklamada “Enerji sektörü özellikle petrol sektörü çevresel kimlik bilgilerinin yanı sıra faaliyetlerinin verimliliğini ve verimliliğini artırmak için en son teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye her zaman istekli olmuştur” dedi…

Blockchain teknolojisi sürekli büyüyen endüstri yelpazesine tedarik zinciri verimlilikleri getirdi. Kahve çekirdeklerinin izlenebilirliğinden geri dönüşüm sektöründe şeffaflığa ve küresel nakliyede verimlilik kazanımlarına kadar.

Görünüşe göre petrol endüstrisi tedarik zinciri lojistiğinin blockchain ile yeniden şekillendirilmesi için bir sonraki sırada olabilir.

Etkinlikte ele alınması planlanan diğer konular arasında mavi hidrojenin geleceği enerji endüstrisinde dijitalleşme ve siber güvenlik yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku