Bitcoin için aşağı yönlü bir düzeltme mi geliyor?

0 1

Bitcoin aşırı alım nedeniyle daha fazla kayıplara karşı savunmasız kalabilir.

Bitcoin (BTC) teknik düzeltme ile 11 bin doların altına geriledi. Dijital varlık 11 bin 300 doların üzerinde bir toparlanma girişiminde bulundu. Ancak yukarı yönlü ivmenin gücünün azalmaıs dikkat çekti. Yazı yayına hazırlandığı sırada BTC / USD 10 bin 920 dolarda işlem görüyordu.

Intotheblock tarafından sağlanan verilere göre tüm Bitcoin sahiplerinin yüzde 91i mevcut BTC fiyatında yeşil bölgede. İvme yavaşlasa da 30 günlük hareketlilik  yüzde 31in üzerine çıktı.

Bitcoin güçlü dirençle karşılaştı

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi bu yıl toparlanmayı iki kez durduran 500 seviyesine yaklaştı. Bu endeks Bitcoin ve diğer bazı büyük kripto para varlıklarının performansını ölçüyor. Ayrıca uzun vadeli Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinde kalıyor bu da fiyatın aşağı yönlü düzeltme için hazır olduğunu gösteriyor.

Oanda Corporationın uzman borsa analisti Ed Moyaya göre rekor seviyeye doğru bir sonraki yükseliş hamlesi için güçlü bir katalizöre ihtiyaç olacak.

Bu seviyeleri geçtikten sonra ilginin arttığını göreceksiniz ve bu da doların zayıflamasını hızlandıracak gereken yükseliş momentumuna katkıda bulunmaya devam edecek.

Bitcoin teknik görünüm

Gün içi grafiklerde 11 bin dolarlık psikolojik engel 50 saatlik bir SMA ile çakışıyor. Bu alanın altındaki sürdürülebilir bir hareket aşağı yönlü baskıyı artırdı ve 1 saatlik Bollinger Bandın alt çizgisinin 10 bin 850 ve önceki 10 bin 800 dolar direncinin oluşturduğu bir sonraki desteğe yol açtı. Olaıs geri çekilmelerde ise şu an için 10 bin 700  (100 saatlik SMA) ve 10 bin 500 dolar seviyeleri önemli destek noktaları.

Yukarı yönde ise kısa vadeli teknik tabloyu iyileştirmek için 11 bin doların üzerinde sürdürülebilir bir harekete ihtiyaç var. Özellikle 1 saatlik Bollinger Bandın üst çizgisine denk gelen 11 bin 334 ve son zamanların en yüksek seviyesi 11 bin 414 dolar seviyeleri de yukarı yönlü hareketlerde kritik direnç noktaları…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku