Bitcoin için altın rallisinin devam etmesi ne ifade ediyor?

0 1

Altın geçen hafta yedi yıl içinde en büyük günlük düşüşüyle karşı karşıya geldi ve Ağustos başında ons başına 2.000 doların üzerinde bir değerle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yıl yüzde 31 artış gösteren varlık için birçok analist altın rallisinin bitmediğini düşünüyor. Değerli varlık Federal Rezerv de dahil olmak üzere merkez bankaları koronavirüs sebebiyle tahrip edilen ekonomiyi desteklemek için başka bir teşvik getirdiğinden tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Standard Chartered sabit gelir başkanı Manpreet Gill altın rallisinin henüz tam olarak bitmediğine inanıyor. Altın fiyatının bu yıl neden büyük bir artış gördüğüne dair en iyi açıklamalardan birinin tahvil getirileri olduğunu söyledi.

Merkez bankaları tahvil getirilerini düşük tutmaya devam ederken Gill bunun altın için oldukça iyi olduğunu söyledi.

Net enflasyon ya da bizim gerçek tahvil getirileri olarak adlandırdığımız ki bunlar tek yönlü harekettedir ve altının hareketleri ile çok iyi bir şekilde uyumlandırılmıştır.

Şirketin baş yatırım sorumlusu ve üst düzey portföy yöneticisi şunları söyledi:

“Para birimi düşüşünü düşündüğünüzde akla gelen soru doların ne kadar zayıflayacağıdır ve dünyaya baktığınızda alternatif para birimleri konusunda heyecanlanmak zordur. Bu durumda altın açıkça doğal alternatif bir para birimidir.”

Wall Street çalışanlarından Arch Crawford da Trumpın seçimi kazandığı takdirde altının yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin için anlamı nedir?

Bitcoin ve altın son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan aylık ortalama yüzde 70 oranına ulaştı. Veri analitiği firması Skewe göre BTC ve Altının artan korelasyonu göz önüne alındığında Bitcoinin bir değer deposu olduğunu doğruladı.

Şirket Twitter aracılığıyla “Bitcoin ve altın arasındaki bir aylık korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor ve para basımının kontrolden çıktığı dönemlerde BTCnin değer deposu ivme kazandı yazdı.

Altın ve Bitcoin arasındaki artan korelasyon BTCnin güvenli bir liman varlığı olduğunu ve enflasyon ile kriz zamanlarına karşı en iyi korunma olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yıllık 12.000 Dolarlık bir seviyeye ulaşırken altın 2.000 Dolar ile rekor seviyeyi gördü. Rusya koronavirüs için bir aşıyı onayladığını açıkladıktan sonra her iki varlıkta da düşüş yaşandı. Bitcoinin fiyatı % 3.9 düştü. Altında ise % 4.7 düşüş ile yedi yıl içindeki en büyük bir günlük çöküş gerçekleşti.

Yazar Robert Kiyosaki “Asıl sorun büyük borç ve zayıf ekonomidir. Fed basmalı. Ben bir yatırımcıyım. Daha fazla altın gümüş ve Bitcoin satın almak için harika bir zaman” dedi.

Wall Street emektarı ve milyarder Michael Novogratz kısa bir süre önce Bitcoinin altından daha uzun vadeli güvenilir bir varlık olduğunu belirterek Bitcoinin altına göre daha zor satın alınan bir varlık olması dolayısıyla bir yatırım olarak daha değerli olduğunu vurguladı.

Bir başka Wall Street emektarı ve Real Vision CEOsu Raoul Pal Bitcoinin önümüzdeki iki yıl içinde en iyi performans gösteren varlık olacağına inandığını söyledi. Bitcoin fiyatının bu ay iki kez 12.000 Doların üzerinde kalmak için mücadele etmesine rağmen dünyanın ilk kripto para biriminin yakında 100.000 Dolara yükselebileceğini ve daha da ileri giderek 1 milyon Dolarlık bir eşiğe ulaşacağı gibi bir tahminde bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku