Bitcoin için 3 yıldır düşüşte olan metrik şimdi ‘yükseliş’ diyor

0 0

Bitcoin’in 90 günlük aktif tedariği 2017 rallisi öncesindeki seviyeye yükseliyor…

 Stack Funds analistleri 2017den bu yana düşüşte olan bir metriğin şimdi yükseliş eğilimine işaret ettiğini söylüyor.

Anılan aktiviteyi analiz eden rapor Bitcoinin (BTC) artık arz hareketlerine dayanan bir yükseliş aşamasından kaynaklandığını ifade ediyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Varlık yöneticisi Stack Funds tarafından 2 Temmuzda yayımlanan bulgular 90 günlük aktif tedarikin BTC için yükseliş potansiyelini işaret ettiğini gösteriyor.

Stack söz konusu metriğin tarihsel fiyat davranışı üzerinde önemli etkileri olduğunu savundu:

“Veriler iki şeyi gösteriyor. Birincisi Bitcoin aktif tedarikinin 90 günlük yüzdesi son 3 yıl içinde yüzde 36dan yüzde 17ye geriledi bu da Bitcoin’i cüzdanlarda daha uzun süre tutan yatırımcıların zaman ufkunun uzadığını gösteriyor. İkincisi Bitcoinin 20 bin dolar ve 14 bin dolara ulaştığı 2017 ve 2019 rallileri öncesinde yüzde 90lık aktif arzda (yeşil bölgelerde tasvir edilen) dik dalgalanmaların kanıtı vardı.”

Bu eğilim Bitcoin’in Mart’taki düşüşünden sonra ortaya çıktı.

Stack; “İstatistiklerin de gösterdiği gibi Bitcoin fiyatlarında potansiyel bir artış beklenebilir. Göstergeler Bitcoin fiyatlarındaki artışın beklenenden daha erken olabileceğine inanmamıza neden oldu” ifadelerini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku