Bitcoin için 2020 tahmini: 50 bin dolar…

0 0

Bitcoin (BTC) 2020ye harika bir başlangıç yaptı ve bir miktar satış baskının ardından son 24 saat içinde yüzde 5in üzerinde artış gösterdi. 2019 senesinde yaklaşık 90’lık bir artış kaydetmesi Bitcoin’i geçen yıl dünyanın en iyi performans gösteren varlıklarından biri haline getirdi. 

Bitcoin’in 2019 senesi içerisinde göstermiş olduğu bu olumlu performans yeni yıla ilişkin tahminlerin de olumluya dönmesinde etken. Zira bir endüstri yöneticisi Bitcoinin 2020de önemli ölçüde daha büyük kazanımlar görebileceğini düşündüğünü ve kriptonun yıl sonuna kadar 50 bin dolara kadar yükselebileceğine inandığını açıkladı.

Şu anda Bitcoin 7 bin 450 dolarlık mevcut fiyatıyla son dönemde gördüğü düşük seviye olan 6 bin 800’lü seviyeler baz alındığından kabaca yüzde 5’lik pirimle işlem görüyor ki bu kayda değer bir yükseliş olarak kabul ediliyor. 

Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş piyasada boğaların sanılanın aksine daha kuvvetli olduğu yorumlarının yapılmasını sağladı. Bu beklentiyle özellikle 2020’nin ilk çeyreği için beklentilerin bir miktar daha olumluya döndüğü belirtiliyor. 

Bitcoin kredi platformu Nexo.ionun CEOsu Antoni Trenchev Bloomberge’ verdiği bir yorumda Bitcoinin 2020nin sonuna kadar nereye gidebileceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Trenchev BTCnin bu yıl mevcut fiyatlarından kabaca yüzde 575e yakın bir yükseliş yaşamasını bekliyor.

Trenchev “10 bin doların üzerinden gelen düşüşle birlikte yakından eşleşen madenci kapitülasyonu resmi olarak sona erdi. Bu da boğaları daha da güçlendirebilir ve dijital varlığın daha yükseğe tırmanmasına yardımcı olabilir” şeklinde konuşuyor. 

Ancak uzmanlar önümüzdeki birkaç ayın son derece kritik olduğu görüşünde hem fikir. Onlara göre Bitcoin fiyatının hangi seviyelere gideceği yeni yılın ilk çeyreğindeki hareketlerle bağlantılı olabilir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku