Bitcoin için 20 bin hedefi verdi… Ancak bir şartla!

0 3

Haber yayına hazırlandığı sırada Bitcoin ve Ethereum son birkaç gündeki konsolidasyonlarının düşük seviyelerinden ayrılmaya başladı. ETH için bu 238-240 dolar seviyelerinin altına düştüğü anlamına geliyor. BTC için ise 9 bin 200 dolarlık bölgeyi kaybetmek anlamı taşıyor.

Bu bazılarının şüphelendiği büyük bir düşüş eğilimi olmasa da traderların zihninde bazı alarmları tetikledi.

Bunlardan birisi de önemli bir fon yöneticisi… Zira aynı yönetici takipçilerine Bitcoinin gerçek anlamda bir yükseliş potansiyelini koruması için kesinlikle 8 bin 800 dolar seviyesinin altına gelmemesi gerektiğinin altını ısrarla çizdi.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Kripto para fonu Bitazu Capitalin kurucu ortağı Mohit Sorouta göre Bitcoinin bu yılki 20 bin dolarlık hedefine ulaşabilmesi için kesinlikle 8 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde tutunmalı.

Hatırlanacağı gibi yakın zamanda Bitcoin’de yaşanan düşüş hareketleri hemen hemen bu seviyelerden kendin destek bulmuştu.

Aslında Sorout 8 bin 800 doları kritik seviye olarak tanımlayan ilk kişilerden biri. Zira analistlerin önemli bir kısmı Bitcoinin geçen yıl başlayan ayı piyasasının devamını önlemek için tutması gereken seviyeler olarak 8 bin 500 ve 8 bin 600 dolar gibi seviyeleri gösteriyor.

Örneğin Blockrootsun kurucu ortağı Josh Rager Bitcoinin son birkaç hafta içinde birkaç kez 8.500 dolardan geri döndüğü için bunun önemli olduğunu söyledi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku