Bitcoin için 11 bin dolar dip olabilir mi?

0 0

Bitcoin 11 bin 400 dolar seviyesinden kısmen toparlanırken lider kripto para biriminin hala önemli direnç seviyelerinin altında kalması dikkat çekiyor.

Bu durum bazı analistlerin BTCnin düşüşü düzeltmeye hazır olduğunu tahmin etmesine yol açtı.

Bunun yanında birçok analist kripto para biriminin gerçekten 12 bin dolarlık ralliye başladığı yer olduğundan 10 bin 500 dolar seviyesinin özellikle takip ediyor.

Teknik açıdan 10 bin 500 dolar aynı zamanda tarihsel bakış açısı da dahil olmak üzere birçok açıdan Bitcoin için çok önemli bir teknik seviyesi konumunda.

Felaket anlamı taşır

BTC 10 bin 500 dolara gerilemeyebilir. Ancak beklentilerin aksine 10 bin 500 doların görülmesi sonucu olarak bu seviyenin altına gelinmesini analistler Bitcoin boğaları için felaket anlamına gelebileceğini söylüyor.

Çok sayıda analist son günlerde Bitcoinin 10 bin 500 dolara düşmeye hazırlandığını söyledi. Yine de bir kripto para birimi traderı BTCnin 11 bin dolar seviyesinin altına gelmeyeceği görüşünde. Zira bu nokta analistlerin son zamanlarda çok önem verdikleri bir başka seviye.

11 bin dolara dikkat!

Analist desteğin 11 bin – 11 bin 500 doları arasındaki önemini gösteren aşağıdaki tabloya referans göstererek şunları söyledi: “BTCnin dip olarak 11 bin dolar seviyesini tuttuğunu tahmin ediyorum. Aksi durumda insanlar tekrar 10 bin 500 doları bekliyor olacaktı. Evet 10 bin 500 dolar güçlü bir destek. Ancak genellikle BTC yeniden test etmez.”

Aynı analist Bitcoin’de 2019da yaşanan yükselişe dikkat çekti ve Bitcoinin şu anda daha yükseğe çıkmadan önce oluşturduğu konsolidasyon modelinin 2019 tarihindeki konsolidasyon modeline benzediğini söyleyerek “2019 BTC tabanına dönüp bakın. Yatay seyirden sonra güzel bir kopuş. Konsolidasyonun ilk noktası koparma seviyesini yeniden test etmedi. Bunun yerine tekrar yırtıldı. Pek çok insan bir satın almak için erken ayrıldı ama geride kaldı. Pek likidite de yoktu” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku