Bitcoin i bir para birimi olarak değerlendirmek için henüz erken

0 0

Square ve Twitter CEOsu Jack Dorsey Bitcoin’in (BTC) daha geniş çapta kabul edilmeye devam edeceğini ancak bir para birimi olarak değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Twitter CEOsu Jack Dorsey’e göre Bitcoini para birimi olarak daha kullanışlı ve erişilebilir hale getirmek gerekiyor. Dorsey açıklamlarının devamında şu ifadelere yere veriyor:

“Para birimi olarak işlevsel değil. Zirveler ve çukurlar bir yatırım varlığı gibidir ve altına eşittir. Yapmamız gereken para birimi olarak Bitcoin’i daha kullanışlı ve erişilebilir kılmaktır ancak henüz orada değil.”

Bitcoini ve etrafını oluşturan topluluktaki ilkeleri destekleyen Dorsey kripto paralar internetin para birimi haline geldiğinde Squarein paraların taşınmasını sağlayanlara değil değer katan hizmetlere daha fazla odaklanacağını ifade ediyor.

Dorsey hepsi bir arada bir kredi kartı ve bankamatik kartı makinesi olan Square Terminalin lansmanı için Melbournee bir ziyarette bulunuyor.

Square ilk olarak Kasım 2017de hisse senedinin beş günde 1 milyar dolar artmasına neden olan bir BTC alım satım opsiyonu yayınlayacağını açıklamıştı.

Ağustos 2019da Dorsey şu ifadelere yer vermişti: “Seni seviyoruz Bitcoin. 35 milyon müşterinin Haziran ayında Nakit Kart kullandığını genellikle haftada birden fazla defa satın aldığını gördük. Satıcımız ve Cash App ekosistemlerimiz ekonomik güçlenme amacımıza ulaşmak için ileride inanılmaz yol haritalarına sahipler.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku