Bitcoin i 2020 nin en yüksek seviyelerine çıkaracak faktörler

0 1

Bitcoin ve toplu kripto piyasası bugün biraz daha yükseğe çıktı çoğu dijital varlık hala BTCnin 12.000 Dolarlık kilit yakın vadeli direncine yaklaşmasıyla çoğunlukla düz bir şekilde işlem görüyor.

Bu direnişe nasıl tepki verdiği kısa vadeli eğilimi hakkında önemli bilgiler sunması gerekiyor çünkü burada bir reddedilme önemli bir zayıflık işareti olacak.

Analistler şu anda kripto para biriminin lehine bir kritere dayanan birçok faktör olduğunu belirtiyor.

Bu faktörlerden bazıları güçlü bir haftalık kapanış borsa ve altındaki güç ile ABD Dolarındaki zayıflığı içeriyor.

Bu faktörlerin önümüzdeki günlerde ve haftalarda Bitcoinin yükselmesine yardımcı olabileceği düşünülüyor.

BTC teknik görünüm güçlü bir şekilde büyüdükçe haftalık güçlü kapanışlar yapıyor

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 11785 Dolar ile % 1in üzerinde işlem gördü. Bu son birkaç hafta boyunca işlem gördüğü yerdir.

Bununla birlikte sadece birkaç gün önce belirlenen 11.400 Dolarlık son düşük seviyelerinden bir yükselişe işaret ediyor.

Analistler kripto para biriminin yakında yayınlayabileceği güçlü bir haftalık kapanıştan kaynaklanan teknik güç tarafından daha yüksek bir seviyeye yönlendirilebileceğine inanıyor.

Bir analist Birkaç yıl boyunca devam eden bu haftalık kapanıştan mutlu. Şu ana kadar destek olarak tutuluyor. Günlük 10.500 Doların ve haftalık 11.500 Doların üzerinde kalabilirse yukarı doğru bir devamlılık olmalıdır” dedi.

Bu temel faktörler BTCyi artırabilir

Bazı teknik olmayan faktörler de Bitcoinin lehine çalışıyor olabilir. Bir analist BTCyi artırabilecek birkaç şey olarak yükselen altın fiyatlarına borsa momentumuna ve dalgalanan dolara işaret etti.

“SPX altın ve gümüş ile birlikte büyük bir güç gösteriyor dolar zayıflık gösteriyor. Btcnin en azından 12.1 K alanına gideceğini düşünüyorum. Eğer tekrar 12.2 K seviyesine ulaşırsa o zaman satın alın.

Bu temel faktörlerin Bitcoinin 12.000 Doları geçmek için yeterli olup olmayacağı görülecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku