Bitcoin Hodlerlar panikte mi?

0 0

Son 24 saatte yüzde 54.27lik bir artış kaydettikten sonra borsalarda tutulan Bitcoin 28.5 bine yükseldi. Aslında bu yaklaşık iki aydaki en büyük bir günlük artıştı. Bu rakam BTC işlem amacıyla borsalarda tutulan rakamı gösteriyor. Bu sayıdaki artış Hodlerların yavaş sattığının bir göstergesi. Yakın zamanda kripto yatırımına başlayan yeni alıcılarda ve günlük borsa işlemcilerinde artış gibi başka faktörler olsa da bu rakamlar Hodlerlar kadar önemli değil.

Chainalysisin verilerine göre diğer kaynaklardan gelen BTCnin yüzde 329u son 24 saat içinde borsaları vurdu. Bahsedilen dönem boyunca en popüler kaynaklar Hodlerlar tarafından sık işlem yapmadıkları için kullanılan donanım / kağıt cüzdanlardı ve borsalarda BTC tutmak riskli bir mesele.

Hodlerlar borsalarda tutulan BTCye doğrudan katkıda bulunuyorsa bir yıldan daha az süreyle tutulan BTC ne olacak?

Chainalysise göre bir yıldan uzun süredir tutulan BTCnin yüzde 23ü şu anda işlem görüyor ve 1 yıldan uzun süredir BTCyi elinde tutan tüm Hodlerların yüzde 11i harekete geçti.

Bu yüzde 11 borsalarda tutulan BTCye katkıda bulunuyor ve bu satış konusunda istekli olan Hodlerlar ordusu.

Bununla birlikte bir yıldan daha uzun süredir tutulan BTCyi satmanın önemli bir nedeni var. Hodlerlar piyasa döngüsüne ne zaman girdiklerine bağlı olarak kar / zarara maruz kalıyor. Ancak piyasaya bir yıldan daha kısa bir süre önce gerçekleşmemiş zararlarla girenler birikiyor. Gerçekleşmemiş pozitif kazançlara sahip Hodlerların yüzdesi düştü ve bunların daha yüksek bir yüzdesi şu anda kayıp yaşıyor.

Bu gerçekleşmemiş kazanç  gerçekten satarlarsa bir zarara uğradıkları için Hodlerlar için geçerlidir Hodlingin püf noktası ne zaman satılacağını bilmek olduğundan kayıplara uğrama korkusu bir yatırımcıyı Hodler yapabilir. Ancak uzun vadede bu aynı zamanda bir fırsat maliyetidir. Bir Hodler zarara uğrama korkusuyla anında veya kısa vadeli kar elde etme fırsatından vazgeçebilir.

Benzer bir kader türev borsalarında uzun süreli sözleşme sahiplerini bekliyor. Geçtiğimiz 3 gün içinde BTC’nin gelecekteki uzun vadeli ürünleri OKEx’teki kısalar için para ödüyordu. Aslında satın alma tasfiyeleri 81 milyon dolarlık satış tasfiyelerine karşı 22 milyon dolardı.

Bu uzun sözleşme sahiplerinin bunun yerine hemen satmaya başlaması gerektiği anlamına mı geliyor? Tam olarak değil ancak temkinli olup somut adımlar atarak zamanı geldiğinde satmak daha iyi bir strateji olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku