Bitcoin hem uzun vadeli güvenli bir liman hem de kısa vadeli spekülatif bir varlık

0 0

Eski Prudential Securities CEOsu ve mevcut Sanders Morris başkanı Harris George Ball farklı yatırımlar arayanlar için Bitcoini güvenli bir sığınak olarak görüyor.

Ball 14 Ağustosta Reuterse verdiği röportajda daha önce bir “Bitcoin rakibi” olduğunu itiraf etti ancak hükümetin finansal piyasalara katılmasıyla kripto para birimleriyle birlikte özellikle Bitcoinin değerini gördü.

“Bunu daha önce hiç söylemedim ama her zaman bir Blockchain ve Bitcoin rakibi oldum ancak şimdi bakarsanız hükümet piyasaları sonsuza dek teşvik edemez. Likidite seli sona erecek ve er ya da geç hükümet bu teşviklerin bir kısmını bazı açıkları insanlara sağladığı sübvansiyonların bir kısmını ödemeye başlamak zorunda kalacak. Vergileri bu kadar yükseltecekler mi yoksa yükseltmeyecekler mi? Para basacaklar mı? Para basmak hem paranın değerine zarar verir hem de enflasyonun artmasına sebep olur. Bu yüzden çok zengin yatırımcılar ya da spekülatörler Bitcoin ve türevlerine yöneliyor.

Ball Bitcoin veya diğer kripto para birimleri uzun vadede güvenli bir sığınak olarak çok cazip duruyor kısa vadede ise spekülatif bir varlık yorumunu yaptı. Röportajda İşçi Bayramından sonra birçok kişinin kripto para birimleri ve Bitcoine yöneleceği iddiasında bulundu.

Ball kripto para birimlerine yapılan bu yatırımın nedenini insanların hükümet tarafından zayıflatılamayacak bir şey istemeleri olduğunu belirtti.

Daha önce kripto para birimlerine şüphe ile yaklaşırken son aylarda düşüncesini değiştiren Ball gibi Dallas Mavericksin sahibi Mark Cuban Aralık ayında Bitcoinin uygulanabilir bir istikrarlı finansal varlık olabileceğini söyledi. Bridgewater Associates baş yatırım sorumlusu Ray Dalio resmi olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ağırlık vermese de ABD dolarının merkez bankalarının varlık sahipliğini artırmasıyla çekiciliğini kaybedebileceğini aktardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku