Bitcoin için Haziran Ayı Tahminleri Açıklandı: Düşebilir!

Bitcoin İçin Haziran Ayı Tahminleri Açıklandı: Hangi Seviyeler Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin uzun bir süredir 26 bin ve 27 bin dolarlık seviye arasında takılı kaldı. Uzmanlar, lider kripto para biriminin fiyat seviyesi için Haziran ayına yönelik tahminlerde bulundu! Peki, hangi seviyeler var? İşte detaylar…

Bloomberg Stratejisti McGlone açıkladı: Bitcoin için daha fazla kayıp gelebilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kayda değer bir toparlanma kaydederek 27.000 dolar seviyesini tekrar aştı ve bu da varlığın önümüzdeki haftalarda önemli kazançlar elde etmek üzere konumlandığı yönündeki spekülasyonların artmasına yol açtı. Bununla birlikte, Bitcoin’in 2023’teki genel güçlü toparlanmasına rağmen, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, lider dijital varlık için en kötüsünün bitmeyebileceğini belirtti. Stratejist, 2 Haziran’da LinkedIn’de yayınlanan “Haziran Ayı Kripto Görünümü” raporunda, çeşitli faktörlerin dijital varlık için engebeli bir yol önerdiğini savundu. Bitcoin ve kripto para birimlerinin, tarihlerindeki ilk ABD resesyonu, potansiyel bir hisse senedi ayı piyasası ve merkez bankalarının artan incelemesiyle karşılaştıkları için kendilerini kritik bir noktada bulduklarını öne sürdü.

Kriptolar ilk ABD resesyonu, potansiyel bir hisse senedi ayı piyasası, uyanık merkez bankaları ve yüksek faiz oranı rekabetiyle karşı karşıya ve 2023’te sıçrama yaptılar, bu da fikir birliğinin en kötünün bittiğini düşündüğünü gösteriyor. Biz buna katılmıyoruz.

Bitcoin Fiyatının Gerçeğe Uygun Değeri Nedir?

McGlone, son yıllarda yaşanan ve Bitcoin’in 2021’deki zirvesiyle sonuçlanan büyük likidite enjeksiyonunun, kripto piyasasını karakterize eden spekülatif aşırılıkları örneklediğini ileri sürdü. Ona göre, bu aşırılıklar devam eden risklerin göstergesi. Ayrıca emtia fiyatlarındaki düşüş, üretici fiyatlarındaki gerileme ve banka mevduatlarındaki azalma gibi deflasyonist sinyallerin altını çizerek, bunların Federal Rezerv’in sıkılaştırma önlemlerinin potansiyel etkisinin habercisi olduğuna inandığını belirtti.

Bitcoin 27 bin dolarlık seviyesini geri kazanmayı başardı!

Bitcoin, ABD’den gelen cesaret verici istihdam verilerinin etkisiyle 27.000 dolar eşiğini yeniden aştı. Bununla beraber Mayıs ayında ABD’de işsizlik oranı beklentileri aşarak %3,5 olarak öngörülürken %3,7’ye ulaştı. İşgücüne katılım oranı değişmemiş olsa da, bu Ekim 2022’den bu yana görülen en yüksek işsizlik oranına işaret ediyor. Öte yandan Amerikan ekonomisi Mayıs ayında 339.000 kişilik istihdam yaratarak gücünü gösterdi. Bununla beraber Bitcoin, 28.000 dolara yer açabilecek kilit kanalları yeniden test etmek istiyor. Yatırımcılar, 28.000 dolar pozisyonunu 30.000 doları geri kazanmak için kritik bir destek seviyesi olarak görüyor.

Bir diğer yandan Bitcoin’in 27,000 dolar seviyesini geri kazanması, lider kripto para biriminin gelecekteki gidişatına ilişkin iyimserlik ve spekülasyonları ateşledi. Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin 27,220.57 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde yüzde 0.4 değer kazandı. Bununla beraber piyasa değeri ise 527 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Ayrıca, TradingView’den alınan BTC’nin bir günlük teknik analizi incelendiğinde, nötr duyarlılığın varlığa hakim olduğu görülüyor. Bir günlük göstergelerin ve osilatörlerin özeti, sırasıyla 9 ve 8 puanla ‘nötr’ bir duyarlılığa işaret ediyor. Hareketli ortalamalar ise 7 puanla ‘sat’ sinyaline doğru eğiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin İçin Haziran Ayı Tahminleri Açıklandı: Hangi Seviyeler Var?