Bitcoin hash rate’inde dramatik düşüş…

0 1

Bitcoinde üçüncü blok ödülünün yarıya indirilmesinden sonra hash rate önemli ölçüde düşmeye devam ediyor. Blockchain.comdan elde edilen veriler hash rate’in halving gününde saniyede 136 exsahasha ve haberler yayınlandığında 95 exsahasha ulaştığını gösterior. Bu hash rate yüzde 30 düşüş anlamına geliyor.

STABİL KRİPTO PARALARDA PATLAMA… TIKLAYIN

Öte yandan bu değerler ham değerler. Daha sağlıklı veriler için 7 günlük ortalamalara bakmak gerekiyor. Hash rate net durumu önümüzdeki günlerde bu açıdan daha belirgin hale gelecek.

Peki madenciler şu anda Bitcoin ağından nereye gidiyor? 11 Mayısta halving gününde Bitcoin Cashin hash rate iki kattan fazla arttı. Bu rakam daha sonra düşmesine rağmen halving öncesi günün neredeyse iki katı.

Bu yıl ödül yarılanması yaşayan bir başka coin de BSV’ydi. Nisan ayındaki kendi ‘halving’inin ardından BSV hash rate’leri 24 saatte yüzde 16’lık düşüş yaşamıştı. Bu hafta ise oranlar 2 katına çıktı ancak son 24 saatte ise yüzde 7’lik bir geriye gidiş vardı.

Bu iki coin’in halving’inden sonra birçok analist madencilerin kayıplarını karşılamak için BCH ve BSV’den Bitcoin’e geçecekleri yorumlarını yapmışlardı. Haftalık BTC halving sonrası madenciler BCH ve BSVye dönüyor gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku