Bitcoin hash gücü 24 saat içinde ikiye katlandı

0 1

Bitcoin hash gücü fiyat düşüşüne rağmen 24 saat içinde ikiye katlandı.

Bitcoin (BTC) hash gücünün bu hafta yüzde 40’lık an bir düşüş yaşadığı belirtilmiş. Ancak birkaç  gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı görülüyor.

Neyin çökmesi?

İzleme kaynağı Coin Dance’dan elde edilen verilere göre hash gücü 23 Eylülde 104 kentrilyondan 57 kentrilyona düşmüştü. 24 Eylülde ise iki katına çıkarak 114 kentrilyon seviyesine gelmiş durumda. 

Gelinen bu son seviye tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 121 kentrilyona çok az kaldığını gösteriyor. Yorumcular başlangıçta hash gücünin düşmesinden dolayı endişeye kapıldılar. Uzun süredir bitcoin madenciliği sürecine olan bağlılığının bir ölçüsü olarak kabul edildiği için bu azalış ani bir bilgi işlem gücü patlaması alarmı yarattı.

Bu duygu BTC’nin bir gün sonra yüzde 15 azalamasıyla da birleşti. Yorumcular arasında ortak bir teori fiyat hareketinin yüksek hash gücünü izlediği şeklinde. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku