Bitcoin hareket için temmuz ayını mı bekliyor?

0 0

Bitcoindeki iki grafikten örnekler gösteren Koreli analist Temmuz ayı için bekliyor

Son birkaç aydır gözlemlenen Bitcoin sahiplerinin BTClerini borsalardan özel cüzdanlarına aktarma eğilimi devam ediyor. Rakamlar borsalardaki Bitcoin miktarının son iki yılda en düşük seviyeye düştüğünü gösteriyor.

Kripto veri şirketi CEOsu CryptoQuant Ki Young Juya göre balinalar BTClerini borsalardan çektiğinde her zaman bir boğa ralli başlıyor. Kiye göre bu hareketler genellikle balinaların borsalardan Bitcoin çekilmeleri yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan 4 ay sonra görülüyor. İddialarını verilerle destekleyen Ki 2017 2018 ve 2019 tarihleri ​​arasında grafikleri paylaştı.

Yatırımcıların Bitcoinleri borsalardan çekmeleri en büyük kripto para biriminde uzun vadeli bir yatırım yaklaşımı benimsediklerinin bir işareti olarak görülebilir. En azından traderların Bitcoinlerini kısa vadede satmak istemediklerini gösteriyor.

Son zamanlarda başka bir kripto para birimi veri sağlayıcısı Glassnode tarafından paylaşılan bilgilere göre 1 yıldan fazla hareket etmeyen Bitcoinlerin toplam arz oranı yüzde 60ı aştı. Tüm BTClerin yüzde 61i 1 yıl boyunca başka bir cüzdana aktarılmazken bu süre yüzde 43te 2 yıldan fazladır.

Kim Young Ju tarafından paylaşılan başka bir grafiğe göre 2020deki durum

Borsalardaki BTC sayısı geçen Şubat ayında tarihin en yüksek seviyesine ulaştı ancak o zamandan beri bu rakam yüzde 40 azaldı. Borsalardaki Bitcoin rezervi Mayıs 2018den bu yana çok düşük değildi.

Ki Young Juya göre BTCnin fiyatının çok yakında bir boğa koşusu başlatması muhtemel. Bunun tarihini veren analist Temmuz ortasına dikkat çekti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku