Bir şirket daha kapanmaya karar verdi

0 0

Regülasyon endişeleri sebebiyle Berlin merkezli menkul kıymet token start-up’ı Neufund menkul kıymet token pazarını kapatma kararı aldı.

Şirket yaptığı açıklamada “Birçok Avrupa şirketi şimdi Blockchain dostu merkezler olmak istiyor ancak yetkililer bu planı bastırdı ve yeniliği önledi” dedi.

2016 yılında kurulan Neufund ilk blockchain tabanlı IPOyu içeren menkul kıymetler tokenı sayesinde 2019da 19 milyon dolarlık bir yatırımın artırılmasına yardımcı oldu. Şirket 123 ülkede 11 bine yakın yatırımcının olduğunu belirtiyor.

Neufund CEOsu ve kurucusu Zoe Adamovicz menkul kıymetler tokenı projesinin düzenleme konusunda gri bir alanda devam edemeyeceğini belirtti. Adamovicz ayrıca şirketine karşı herhangi bir yasal işlem yapılmadığını ancak “yeni teknoloji korkusu” nedeniyle taleplerinin yanıtlanmadığını açıkladı.

CoinDesk ile konuşan ve sorumluluğu Alman Federal Mali Otoritesine (BaFin) bırakarak Adamovicz ise; “Buradaki sorun şu ki hiç kimse yeniliklere izin vermek ya da yasaklamak için sorumluluk almak istemiyor. Operasyonlarımıza izin verilmedi ancak yasak getirilmedi. BaFin neredeyse risk ve sorumluluktan kaçıyor” dedi…

BaFinden henüz bir yanıt veya açıklama yapılmadı

Adamovicz şirketin henüz açıklanmayan bir projeye doğru ilerleyeceğini belirtti. Şirketin açıklaması mevcut Neufund platformunun tüm varlık belirteçleri cüzdanlar ve gelecekteki yatırım hareketleri için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku