Bitcoin Hangi Koşullarda 20 Bin Doların Üzerindeki Seviyeye Ulaşabilir?

0 0

Tarihi boğa koşusu yılı olan 2017 aynı zamanda aşırılıkların yılı oldu. Aksine 2018 büyük düşüşün yılı olurken 2019 cesur yatırımcıların HODL yaptığı zayıf ellerin ise Bitcoin sattığı yıl oldu.

Ancak 2020 yılı Bitcoin tarihinde kutuplaşan fiyat rallisi yılı olarak geçebilir. Benimseme diyalog ve önemli kurumsal katılımların meydana geldiği yılı. Şu anda bile Bitcoini 8 bin dolar ile 12 dolar  aralığında satın alan borsalara güçlü girişler ve satıcılarda keskin bir düşüş var ve hepsi 12 bin doların üzerinde satın aldı.

Glassnodedan alınan verilere göre geçtiğimiz iki yılda satın alınan aktif arz yüzdesi 2018den beri görülmemiş seviyelere düştü. Ayrıca türev borsalarındaki OI ve ticaret hacmi düşüyor ve birincil neden altcoin piyasalarında kâr rezervasyon fırsatlarını artırıyor olabilir.

Piyasanın LINK ADA ve XRP gibi bazı altcoinleri son 2 ayda çift haneli veya daha yüksek getiri sundular; bu gelişmeler yatırımcıların hızlı bir kar elde etmek için borsalardaki odağını ve cüzdan dengesini değiştirmiş olabilir. 2020nin son 6 ayında daha fazla merkez bankası altın satın aldıkça daha fazla kurum BTC satın aldı ve MicroStrategy gibi kurumlar mevcut rezervlerine BTC eklendi.

İlginç bir şekilde 2020 için temel destek noktası yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre 10 bin dolar olarak belirlendi. 20 bin doların üzerindeki fiyat keşfi birkaç dirençle gelir ancak kurumlardan daha fazla satın alma talebi canlandırabilir ve kripto para biriminin fiyatının yeni bir rekor seviyesine ulaşmasına ve sonunda 20 bin doları geçmesine izin verebilir.

20 bin dolar ve ötesi

Bununla birlikte 20 bin doların ötesinde kripto varlığa aşina olmayan keşfedilmemiş bir bölge var. MicroStrategy gibi kurumlar Bitcoin başına ortalama 19.400 dolar fiyatla 60 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Ve kripto varlık her geçen gün 19.500 dolara doğru ilerlerken mevcut döngüdeki volatilite ve heyecan 2017 ile karşılaştırıldığında biraz şaşırtıcı ve normale yakın. 

Bloomberg 2021in Bitcoin için hedef direnç seviyesini 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine karşı 50 bin dolar olarak belirlemiş olsa da gerçek şu ki Bitcoin bu makale yazılırken sırada hala hedefin yüzde 64.6 altındaydı. Daha fazla yükseliş için daha fazla potansiyel varken bu alan aynı zamanda piyasanın geleneksel beklentilerine uymayabilecek keşfedilmemiş bir bölge

Tıpkı Bitcoin rallisindeki 2017 ilerlemesi 2016daki arz düşüşünü takip ettiği gibi 2012-13te benzer bir dizi olay yaşandı. Talep tutarlı ve makroekonomi olumlu kalırsa daha yüksek direnç seviyeleri ve 20 bin doların üzerindeki fiyat keşfi 2021de Bitcoin için bir gerçeklik olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku