Bitcoin hangi direnç seviyesini desteğe dönüştürürse 20 bin dolara ulaşabilir?

0 2

Bitcoin 16 bin doların altında birkaç gün süren konsolidasyondan sonra tekrar bu seviyenin üzerini test etti.

Coin dünkü işlemlerde 16 bin 500 dolara kadar yükseldi. Analistler henüz Bitcoin için engelsiz bir ralli olduğuna ikna olmadı.

17 bin dolara ulaşıldığında BTC 20 bin dolara çıkabilir

Bitcoin 16 bin doların altında birkaç gün süren konsolidasyondan sonra tekrar yükselmeye başladı. Saatler önce önde gelen kripto para birimi işlem gördüğü 15 bin 900 dolarlık dirençten 16 bin 500 dolara yaklaştı.

20.000 dolar a kadar ciddi bir teknik direniş olmadığı yönündeki bazı görüşlerin paylaşılmasına rağmen analistler henüz Bitcoin rallisi konusunda tam anlamıyla ikna olmuş değiller.

Önde gelen kripto para birimi şu anda 2017 ve 2018 başındaki rallide destek ve direnç görevi gören bir dizi önemli günlük seviyenin altında işlem görüyor.

Kripto varlık analisti Josh Rager geçtiğimiz günlerde aşağıda görülen iki grafiği paylaştı. Solda Bitcoinin 2017nin sonları ile 2018in başlarındaki bir günlük grafiği sağda ise BTCnin son birkaç haftadaki günlük grafiği var.

Solda gösterilen grafik Bitcoinin 2017nin sonları ve 2018in başlarındaki ralli sırasında birçok durumda üç seviyeyle etkileşime girdiğini gösteriyor: 16 bin 173 dolar 16 bin 600 dolar ve 17.150 dolar.

Sağdaki grafik Bitcoinin şu anda bu teknik seviyelere yaklaştığını gösteriyor. Tarihsel önemleri göz önüne alındığında ralli yolunda ilerleyen kripto para birimine direnç olarak hareket etme olasılıkları yüksek. Ragerın açıkladığı gibi:

“2017-2018in en yüksek seviyelerinden bu önemli Bitcoin fiyat seviyelerine (günlük / haftalık) bir göz atın. Daha yükseğe çıkmadan önce reddedebilirler ancak 17.149 dolar dan sonra 19.000 dolar dan önce yolda duran pek bir şey yok.”

 Yeni yüksekler kapıda

Analistler Bitcoinin yakında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını söylüyor.

İkiz kardeşi Cameron ile Bitcoin milyarderi olan Gemini CEOsu Tyler Winklevoss geçtiğimiz günlerde şunları söyledi:

“2020 bitmeden önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını göreceğimizi düşünüyorum. Fiyat bir aydan kısa bir süre içinde 10.000den neredeyse 14.000e yükselmiş olsa da henüz gerçekten bir patlama yapmadı. 3-5 bin dalgalanma görmeye başladığımızda boğalar coşacak. “

Winklevoss geçtiğimiz günlerde Bitcoinin önümüzdeki yıllarda 500.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Böyle bir ralli kripto para birimine altının bugün sahip olduğundan daha yüksek bir piyasa değeri verecektir.

Analist Parasal enflasyondan oluşacak muazzam satın alma baskısı nedeniyle Bitcoinin böyle bir ralli elde edeceğini düşünüyor. Winklevoss ikizi kripto para biriminin temelde önde gelen değerli metalden daha iyi olduğunu ve bunun da bir ralliye yardımcı olacağını ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku