Bitcoin 20 bin dolara mı çıkacak, yoksa 14 bin dolara mı düşecek?

0 0

Dürüst olmak gerekirse Bitcoin rallisi sırasında piyasa ne kadar heyecanlanırsa heyecanlansın çoğumuzun bilinçaltındaki düşüş ihtimalleri hepimizi endişelendiriyor. Son 24 saatte Bitcoin 16 bin 480 dolara ulaştı ve şu anda 16 bin doların üzerinde konsolide oluyor. Bitcoin 4 Eylülden bu yana yukarı doğru bir tırmanışı sürdürebilirken amansız yükselişi şimdi olası bir geri çekilme için potansiyel argümanlar ortaya koyuyor.

Bitcoin gerçek bir direncin olmamasıyla 20 bin dolara kadar net bir yola sahip ancak zincir üzerindeki bir metrik net bir geri çekilme için potansiyel bir işaret gösterdi.

CryptoQuant CEOsu Ki Young Juya göre Bitcoin düzeltmesi son 72 saatteki borsa balina oranı % 85in üzerinde bir pozisyon kaydettiğinden gerçekleşebilir. Borsa Balina Oranı verilen zaman diliminde her bir borsanın toplam girişine göre ilk 10 girişin göreceli boyutudur.

Young Ju bu zincir içi metrik ikilemi gündeme getirdi çünkü aynı oran 2018 ve 2020deki satışlardan önce % 85in üzerinde bir yüksek seviye kaydetti. Şu anda BTC 16 bin 000 dolar ın üzerindeyken oran anlık olarak % 85in altındaydı ancak Young Ju boğa piyasasının sürekliliğinin kaçınılmaz olarak oranı bir kez daha yukarı çekeceğini belirtti.

Bitcoin yükselecek mi düşecek mi?

Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesini öngörmek şu an oldukça basit. Daha önce de belirtildiği gibi Bitcoin mevcut fiyat noktasından 20 bin dolara kadar tarihsel güçlü bir dirence sahip değil. Aynı zamanda ABD seçimleri bittiği için jeopolitik etki büyük ölçüde düşecektir.

Son olarak şu anda Bitcoini pratik olarak sıçramadan önce bile 20.000 dolara çeken muazzam piyasa duyarlılığı var. İnsanlar körü körüne fiyatın 2020nin sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyorlar bu makul ama bunun bir bedeli var.

Bitcoinin 3 Eylülden beri yani 71 gün içinde % 65lik bir artış gördü. Şimdi piyasa yapısı % 50lik bir geri çekilmenin sağlıklı bir geri çekilme olduğunu söylüyor bu da hesaplamadan sonra en tepeden % 20.44lük bir düşüş yani 13.200 doların biraz altında. Ancak % 33ten küçük bir düşüşün hesaplaması en az 14.000 dolar a kadar olacaktır.

Şimdi bundan sonra daha yüksek BTC dalgalanmalarının% 50 veya % 33ün çok daha dik olacağını ve BTC için tarihsel olarak daha sert bir düşüşün ardından iyileşmesinin daha zor olduğunu belirtmek önemlidir.

Sonuç

BTCnin 20 bin dolara yükselip yükselmeyeceği veya 14 bin dolara düşüp düşmeyeceği konusunda kesin bir cevap aramak şu anda pek mümkün görünmüyor. Ancak piyasa yapısı ve analist öngörüsü hafif bir düşüşün daha olası olduğu yönünde…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku