Bitcoin güvenli liman mı oluyor?

0 0

Bitcoin için analistler ve uzmanlar artık yavaş yavaş yukarı yönlü öngörülerde bulunmaya başladı. Bu beklenti Bitcoinin bir önceki ayda düştükten sonra mart ayına kadar yaklaşık yüzde 9 oranında toparlandığı bir zamanda geldi.

BU FORMASYONA GÖRE BİTCOİN 14 BİN DOLARLARI GÖREBİLİR… TIKLAYIN

Uzmanlar spekülatörlerin Bitcoindeki konumlarını artırdığını ve onları dünya çapında artan bir coronavirus salgınının neden olduğu finansal erimeye karşı koruyacağına inanıyor.

Güvenli liman varlıklarına yönelik iştah özellikle küresel borsadaki çöküşün ardından arttı. FT Cuma günü yaptığı açıklamada yatırımcıların tahvil altın yen ve benzeri riskten korunma varlıklarında güvenlik aramak için yaklaşık 23 milyar dolarlık özkaynaklarını geri çektiğini bildirdi.

Öte yandan Bitcoin geleneksel pazarlarla korelasyon eksikliği nedeniyle kendisini bir kriz yöneticisi olarak öngördü. Ayrıca kripto para biriminin günlük arz oranının 1.800 BTCden 900 BTCye düşeceği yarıya indirme etkinliği de analistleri umutlandıran diğer bir etmen…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku