Bitcoin güvenilir bir koin haline geldi

0 1

Forbes başkanı ve genel yayın yönetmeni Steve Forbes Bitcoini (BTC) geleneksel para birimlerine olan güven eksikliğinden kaynaklanan “yardım için ileri teknoloji çığlığı” olarak nitelendirdi.

Ark Invest CEOsu ile konuşan Cathie Wood şirketinin podcast yayınında Bitcoin’in şu anki zorluğunun altın kadar güvenilir bir koin haline geldiğini – binlerce yıl boyunca statüsünü zorlu bir şekilde kazandığını söyledi.

Forbes Bitcoin fiyatlarının çok fazla dalgalandığını söyleyerek başlasa da – “bir gün biftek bir sonraki gün köpek maması” – Bitcoin’in ne olduğunu ve finansal piyasalardaki mevcut ve gelecekteki rolünün derinlemesine bir anlayış gösterdiğini ekliyor:

“Dünyanın dört bir yanındaki sıkıntılı durumlardaki insanlara yardım etmede çok önemli bir rol oynadı: sizi kontrol etmek aç bırakmak ve sizi incitmek isteyen hükümetleri alt etti.”

Forbes’in özellikle kripto para birimi ve Bitcoin’le ilgili görüşleri oldukça olumlu.

Cointelegraph daha önce bir başka geleneksel finans kurumu olan Alman bankası BayernLBnin Bitcoinin 2020de büyük bir adım atmaya hazır olduğunu öne sürdüğünü bildirmişti.

Banka yaklaşmakta olan Bitcoin halving etkisinin henüz 8 bin 200 dolarlık mevcut fiyata yansımadığını 2020de “yaklaşık 90000 ABD doları tutarında dikey bir fiyatın” ortaya çıkabileceğini belirten son araştırma raporunu yayınlamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku