Bitcoin borsası Coincheck’ten program hamlesi

0 1

Tokyo merkezli kripto para borsası Coincheck kullanıcıların Bitcoin (BTC) kullanarak gaz için ödeme yapmalarını sağlayacak bir program başlattı.

Japon kripto ticareti devi 4 Ekim 2019 Cuma günü yayınlanan basın açıklamasında hamleyi açıkladı. Program Coincheck ile Tokyodaki birkaç gaz şirketi arasındaki ortaklığın bir sonucu durumunda.“Coincheck Gas” olarak adlandırılan platform kullanıcıları yerli gaz faturalarını bitcoin olarak ödeyebiliyorlar.

Basın açıklamasına göre BTCnin program kapsamındaki gaz ödemeleri yüzde 3 indirim sağlayacak.

Ayrıca şirket kullanıcılarına Coincheck cüzdanlarına gönderilen bitcoin cinsinden aylık faturalarının yüzde 3ünü hediye edeceğini söylüyor. Coincheck Gas şirketin 2016 yılında yeniden başlattığı “Coincheck Electricity”nin iştiraki.

Bu hizmetler Monex – Coincheck’in ana şirketi olan BTC’nin kabul edilmesini destekleme çabalarının bir parçası. Şirket ayrıca müşterilerin bitcoin gibi kripto para birimleri için sadakat puanlarını değiştirmelerini sağlayan başka programlara da sahip

Monex bitcoin kullanım dürtüsünü hissedarlara da genişletti. Daha önce Bitcoinist tarafından bildirildiği üzere şirket BTC olarak 100den fazla hisseye sahip olan ve bir Coincheck cüzdanı olan hissedarlarına vereceğini açıkladı.

Monex borsa büyük bir kripto soygunundan acı çektikten sonra 2017 yılında Coinchecki satın aldı. Hack platformun NEM tokenlarında 500 milyon dolardan fazla kaybettiğini gördü.

Coincheck kripto iadeleri popülerlik kazanmaya başladığında bir bitcoin ödül programı başlatan en son firma durumunda.

Temmuz ayında Bitcoinist bir tarayıcı uzantısı olan Lollinin müşterilere değerli BTC indirimleri sunmak için Hotels.com ile bir anlaşma yaptığını bildirdi.

Kripto iadeleri büyük olasılıkla daha büyük kripto para biriminin benimsenmesini teşvik etmek için bir yol oluşturuyor. Metot ana akım perakende dünyasında kripto para birimleri için daha fazla nüfuz sağlıyor.

Kripto sahibi olmayan kişiler çevrimiçi olarak en sevdikleri satıcı web sitelerinde alışveriş yaparken kolayca bitcoin ve diğer dijital para birimleri elde edebilirler. Kripto iadeleri perakendeciler yerine tüketicileri hedef alan birkaç kripto para alım caddesinden birini oluşturur.

Beklenti kripto iadesi promosyonlarından çıkan bu yeni BTC sahiplerinin kazançlarını dijital para birimleri için daha fazla yarar yaratacak şekilde harcamaları için teşvik edilmeleri şeklinde.

Yatırımcılar da gelişmekte olan dijital ekonominin yararına kripto ödemelerini kabul etmeye çalışacaklar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku