'Bitcoin güvenilir bir koin haline geldi'

'Bitcoin güvenilir bir koin haline geldi'
  • 15 Ekim 2019

Forbes başkanı ve genel yayın yönetmeni Steve Forbes, Bitcoin'i (BTC) geleneksel para birimlerine olan güven eksikliğinden kaynaklanan “yardım için ileri teknoloji çığlığı” olarak nitelendirdi.

Ark Invest CEO'su ile konuşan Cathie Wood, şirketinin podcast yayınında, Bitcoin’in şu anki zorluğunun altın kadar güvenilir bir koin haline geldiğini - binlerce yıl boyunca statüsünü zorlu bir şekilde kazandığını söyledi.

Forbes, Bitcoin fiyatlarının çok fazla dalgalandığını söyleyerek başlasa da - “bir gün biftek, bir sonraki gün köpek maması” - Bitcoin’in ne olduğunu ve finansal piyasalardaki mevcut ve gelecekteki rolünün derinlemesine bir anlayış gösterdiğini ekliyor:

“Dünyanın dört bir yanındaki sıkıntılı durumlardaki insanlara yardım etmede çok önemli bir rol oynadı: sizi kontrol etmek, aç bırakmak ve sizi incitmek isteyen hükümetleri alt etti.”

Forbes’in özellikle kripto para birimi ve Bitcoin’le ilgili görüşleri oldukça olumlu.

Cointelegraph daha önce bir başka geleneksel finans kurumu olan Alman bankası BayernLB'nin Bitcoin'in 2020'de büyük bir adım atmaya hazır olduğunu öne sürdüğünü bildirmişti.

Banka, yaklaşmakta olan Bitcoin halving etkisinin henüz 8 bin 200 dolarlık mevcut fiyata yansımadığını, 2020'de "yaklaşık 90,000 ABD doları tutarında dikey bir fiyatın" ortaya çıkabileceğini belirten son araştırma raporunu yayınlamıştı.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.