Bitcoin grafiklerindeki bu benzerlik endişe yaratıyor

0 0

Bitcoin grafikleri yüzde 50 çöküşün yaşandığı Mart 2020 ile benzerlikler gösteriyor

Bitcoin fiyat karşılaştırması yapan bir grafik mart ayındaki Kara Perşembe çöküşü ile en son BTC çökmesi (geçen hafta) arasında benzerliklere dikkat çekti.

Neredeyse 2 bin dolarlık bir düşüşe yol açan düşüşün ardından Bitcoinin fiyatı istikrar belirtileri gösteriyor. Bununla birlikte mart ve eylül BTC fiyat hareketi karşılaştırma tablosundan felaketin daha yeni başlayacağına dair belirtiler var.

Bitcoin Fiyatı Geçen Hafta Neden Düştü?

Bitcoinin yüzde 20ye yakın çöküşüne birkaç olası neden atfedilebilir. Madenci satışı CryptoQuant tarafından önerildiği gibi en güçlü olasılıklardan biridir. Fiyat düşüşünden sonra zincir / veri sağlayıcısı Poolin Slush vb. Gibi büyük Bitcoin madencilerinin borsalardaki nakit para için BTC depolarını boşalttığını gösteren istatistikleri paylaştı:

Wall Street çöküşü geçen haftaki Bitcoin piyasasındaki satışları da tetiklemiş olabilir. S&P 500 Nasdaq ve Dow Jones Industrial Average gibi başlıca ABD hisse senedi endeksleri önemli ölçüde azaldı. BTC hisse senetleriyle yakından ilişkili olduğu için etki yanlışlıkla kripto piyasalarına sızdı.

Traderlar ve yatırımcılar ABD Dolarının destansı yükselişini takiben pozisyonları hisse senetlerinden ve BTC / kriptodan nakde çevirdi.

Karşılaştırma Tablosu Olumsuz Haberler Veriyor

Mart 2020nin ortasındaki Kara Perşembe çöküşü sırasında Bitcoinin fiyat hareketini karşılaştıran bir grafik ile en son grafikler bazı endişe verici işaretleri ortaya koyuyor.

Mart ayında Bitcoin 3 bin 600 dolara düştüğü için kripto para piyasası çöktü. Elbette küresel borsaların yanı sıra oldukça hızlı toparlandı. Yine de keskin düşüşler birçok yatırımcıyı tasfiye etti çünkü hiç kimse bu büyüklükte keskin bir düşüş hayal etmedi.

Bitcoin oldukça titrek görünüyor ve bu makalenin yazıldığı sırada 10 bin dolarlık kritik desteğin hemen üzerinde işlem görüyordu. Aşağıda doldurulmayı bekleyen bir CME boşluğu var ve çoğu fiyatının bu yönde olduğuna inanıyor.

Boğa Eğilimi de Var

BTC fiyat hareketi yazım sırasında dalgalı görünse de bazı kripto analistleri en kötüsünün geride kaldığını düşünüyor. Ünlü analist Josh Rager bu çöküşün Mart ayından bu yana en büyük çöküş olduğunu söyledi bu çok gerekli bir şeydi.

Bununla birlikte Bitcoinin 8 bin 500 dolar seviyesine (yaklaşık yüzde 30luk bir düşüş) düşme olasılığı hakkında yorum yapan Josh bunun böyle görünmediğini söyledi. 10 bin dolar civarında güçlü bir desteğin varlığıyla hemfikir olarak BTCnin 10 bin doların altına kapanma şansının daha az olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku