Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin e akın ediyor

0 0

Bir süredir kripto alanındaki insanlar kurumsal yatırımcıların kripto arenasına koştuğunu ve dijital varlıkların işlemini yapmak istediğini belirtiyor. Grayscalein ikinci çeyrekte 1 milyar dolardan fazla Bitcoin işlemi yaptığı haberinin ardından diğer birçok kurumsal firmanın kripto hareketinden bir pay almaya çalıştığı görülüyor.

Kurumsal Yatırımcılar BTC Yatırımlarına Devam Ediyor

Başka bir deyişle kurumsal yatırımcılar dijital çizginin önüne geçmek için acele ediyor gibi görünüyor. Her zaman böyle olmasa da kurumsal oyuncular potansiyel olarak daha önce hiç sahip olmadıkları şeyleri Bitcoinde görüyorlar.

Bu Bitcoin için büyük bir değişikliği temsil ediyor ve potansiyel olarak onu çok daha parlak bir geleceğe götürebilir. Kurumsal yatırımcıların bitcoin alanının geliştirilmesi ve ilerletilmesi için temel bileşenler olduğu düşünülüyordu. Bitcoini çok daha yaygın ve meşru hale getirmek için gerekli olduklarına inanılıyordu ve şimdi dünyanın en değerli dijital varlığının birimlerini stoklamak isteyen birçok şirket var gibi görünüyor.

Stanford Üniversitesinde akademisyen olan Kavita Gupta yakın tarihli bir röportajında ​​şunları söyledi:

“Son iki yılda Fairfax County’nin Virginia’nın Polis Memurları Emeklilik Sistemi gibi geleneksel emeklilik fonları JP Morgan Signature Bank gibi geleneksel bankalar ve ülke genelinde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri tutan ve bunlara yatırım yapan çok sayıda milyar dolarlık aile ofisleri gördük.”

Daha önce kurumsal yatırımcılar kripto varlıklarının oldukça değişken ve fiyat dalgalanmalarına karşı savunmasız oldukları için güvende olmadığını iddia ediyorlardı. Bu son zamanlarda yoğun olarak gördüğümüz bir davranıştır.

Büyüyen Bir Varlık

Yine de bu dalgalanmalara rağmen en zorlu düzenleyici kurumlardan biri olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi firmalar son birkaç yılda sayısız bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyon ürünlerini onayladı. Dijital varlık komisyoncusu Bequantın araştırma başkanı Denis Vinokourov kısa süre önce şunları söyledi:

“Seçenekler Bitcoin veya Ethereum spotu veya hatta vadeli işlemler gibi temel ürüne maruz kalmayı önlemenin oldukça etkili bir yoludur. Ek olarak getiri sağlayacak ürünleri yapılandırmak daha kolaydır ve özellikle yatay piyasa fiyatı hareketinin ardından piyasa katılımcıları için özellikle çekici olan budur.”

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kripto alanına giren kurumsal firmaların birkaç ek örneği gördük. Örneğin MicroStrategy finansal rezervleri için yüz milyonlarca dolarlık bitcoin satın aldığını duyururken bankalar artık tüm müşterilerine kripto saklama hizmeti sunacaklarını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku