Bitcoin google aramaları 2020 zirvesinde… Ancak 2017’nin hala çok altında

0 0

Google Trendler BTCnin 194 bin doları aşmasıyla 2020nin en yüksek seviyesinde “Bitcoin” aramalarını gösteriyor

Google Trendler verileri BTC fiyatı 19 bin 400 dolar a yükselirken “Bitcoin” aramalarının yıllık en yüksek seviyeye yükseldiğini gösteriyor.

Dün Bitcoin (BTC) fiyatı 19 bin 412 dolara yükselirken bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

BTC için tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemek çeşitli borsaların listelenen farklı rakamlara sahip olması nedeniyle biraz tartışmalı. Örneğin Coinbase Bitcoinin zirvesi olarak 19 bin 892 dolar kaydetti oysa BitMEX ve Binance sırasıyla 19 bin 891 dolar ve 19 bin 799 dolara sahip. Bu nedenle çoğu trader için 20 bin dolar BTCyi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlamlaştıracak birincil odak noktası olması muhtemeldir.

19 bin dolar seviyesini zorlamak özellikle Bitcoin fiyatı 23 Kasımda akşam saatlerinde 18 bin dolara düştükten sonra beklenenden daha hızlı gerçekleşti. Bu düşüş XRPnin altcoin 0.92 dolara pompalandıktan sonra Coinbasedeki yüzde 30 düşüşüyle ​​neredeyse paraleldi.

Bir sosyal analitik veri platformu olan TheTieden elde edilen veriler Bitcoin fiyatı 22 Kasım ve 23 Kasımda ivme kaybederken yatırımcılar 18 bin doların altındaki bölgede daha düşük desteklerin olası bir yeniden testini beklediklerinde alım satım duyarlılığının gözle görülür bir darbe aldığını gösteriyor.

TheTIEnin kurucusu Joshua Franke göre:

“Günlük duyarlılık puanı yatırımcıların son 24 saat içinde ne kadar olumlu veya olumsuz olduğuna bakarken 20 günlük bir pencereye göre. Bu metrik (günlük duygu) Bitcoinin 16 bin dolara yaklaştığı 16 Kasımdan beri pozitif (50nin üzerinde). Günlük duyarlılık puanının pozitif kalması için bu konuşmaların sürekli olarak daha olumlu olması gerektiği anlamına gelir. Dolayısıyla yatırımcılar son 20 gün içinde olumluysa puanın 50nin üzerinde kalması için son 24 saat içinde daha da olumlu olmaları gerekir. “

Bu 18 bin dolar veya altında olduğunu söyleyen güçlü geri çekilmelerden bağımsız olarak Bitcoin fiyatına yatırım yapan veya takip eden insanların çoğunluğunun tarihsel fiyat ve duyarlılık verilerine kıyasla dijital varlığın beklentileri konusunda ezici bir şekilde yükseliş hissettiğini gösteriyor.

Googleın Bitcoin araması 2020nin zirvesine ulaştı

Google Trendler verileri ayrıca fiyatın 19 bin doların üzerine çıkmasıyla dün Bitcoin terimi aramalarının 2020nin en yüksek seviyesine ulaştığını ancak rakamın Aralık 2017de görülen en yüksek seviyeye yakın olmadığını da gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku