Analistlere göre bu 3 nedenden dolayı Bitcoin yükselişine devam edecek

0 0

Bitcoin 14.000 Dolar ile 15.000 Dolar seviyelerine doğru güçlü bir düşüş göreceğine dair korkulara rağmen daha da yükseliyor. Mevcut durumda 18.800 Dolardan işlem gören varlık için bu seviye yeni yılın ve son birkaç yılın en yüksek seviyesi olarak görülüyor. 

Son yirmi dört saat içerisinde yüzde 6 artış gören BTCnin önümüzdeki haftalarda daha da yükselmeye devam etmesinin üç nedeni bulunuyor.

1. Bitcoin daha fazla Wall Street desteği görüyor

Yıllar önce bir aldatmaca olarak görünen kripto para birimi şimdi Wall Street yatırımcılarından daha fazla destek alıyor.

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan Blackrocktaki bir CIO bu sabah artık hayatımızda büyük bir rol oynadığını belirterek Bitcoinin altının yerini alabileceğini söyledi. 

Şirketin 2017 ve 2018 yıllarında kripto para birimlerine yoğun bir ilgi gösterdiği söylentileri de söz konusu oldu.

Şirketin en üst düzey yetkililerinden birinin Bitcoini onaylaması durumunda firmanın bu sektöre girmesi yakın görünüyor.

2. Teknik Kırılma

Bitcoinin devam eden rallisi şimdi destek olarak hareket etmesi gereken anahtar direnç seviyelerini aşan teknik bir atılımı temsil ediyor.

Analistler kripto para biriminin son haftalarda 14.000 Dolar 16.000 Dolar ve daha sonra 17.000 Doları desteğe dönüştürmeyi başarmasından bu yana 20.000 Dolara doğru bir adım atacağından bahsediyor.

Bazıları 20.000 Doların Bitcoin yükseliş trendi için gerçek bir risk sunmasını beklememesi önem arz ediyor. Bunun nedeni BTCnin 2020de kısa bir süre için sadece 20 bin Dolardan işlem görmesi olarak görülüyor.

3. BTCnin temelleri her zamankinden daha iyi

Bitcoin alanının temelleri her zamankinden daha iyi görünüyor. Çünkü dünya pandeminin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için fiat para birimlerini şişirme çabalarını sürdürüyor.

Milyarder bir yatırımcı olan Paul Tudor Jones Mayıs ayında Bitcoine yazdı:

“Bu varlık listesinden ilgimi çeken ve bir gün GMI tarafından öne çıkarılabilecek bir şey Bitcoin. Gerçek şu ki ne sert para ne de kripto düşkünü değilim. Ben o nesilde çok popüler olan kripto para birimine yatırım yapan Y kuşağından değilim ancak sermayemi sürekli değişen ekonomik ortamlarda korurken fırsat yakalamaya çalışan daha olgun bir jenerasyondan geliyorum. Bunu yapmanın bir yolu global paradaki büyük artışlara ilk önce cevap veren araçlara yatırım yaptığımdan emin olmak ve Bitcoinin en son zaman dilimlerinde olumlu bir geri dönüşe sahip olduğu göz önüne alındığında BTCye yatırım yapmak garanti bir şeydir.”

Bitcoinin önümüzdeki aylarda ve yıllarda dünyanın en iyi yatırımı olabileceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku