Bitcoin geriliyor… Yeni hedef 10 bin 500 dolar mı?

0 1

Bitcoinde gözler bu hafta sonunda yapılacak Jackson Hole toplantısında. Zira analistler ve uzmanlar bu toplantının Bitcoin’in kısa vadeli seyrini doğrudan etkileyebileceği görüşünde.

Ancak lider kripto para birimi etkinlik öncesinde zayıflık belirtileri gösteriyor. Bir gün önce 11 bin 823 dolar seviyesiyle gün içi zirveyi belirledikten sonra salı günü erken Londra işlem seansında yüzde 1.5e yakın düştü. Traderlar para politikası yapıcılarının küresel ekonominin sağlığına daha fazla ışık tutmasını bekliyor. Bu sebeple de söz konusu yüksek seviyeden pazara girmek için çokta fazla istekli görünmediler.

MEHMET ÇOBANIN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Kolaylaştırmak veya kolaylaştırmamak

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell sanal sempozyumda konuşacak ve yavaş ekonomik büyümeyle nasıl mücadele edecekleri konusunda çok daha net bilgiler verecek. Hatırlanacağı gibi FED Temmuz 2020 toplantısının tutanaklarında kısa vadede teşvik programını genişletmeyeceğini ima ederek desteği geri çekmeden önce daha yüksek enflasyonu tolere edebileceğinin sinyalini verdi.

Aslında bu durumun Bitcoin gibi güvenli liman varlıklara talebi artırması gerekirken yaratılan kısa vadeli belirsizlik kripto para biriminin daha üst seviyelere çıkmasını engelledi.

Küresel hisse senetleri yükseldikçe Bitcoinin odak noktası da değişti. Salı günü S&P 500 yüzde 1 yükselirken Dow Jones ve Nasdaq Composite yüzde 135 ve kapanışta yüzde 060 yükseldi.

Borsalardaki yükselişlerde Trump yönetiminin Oxford Üniversitesi laboratuvarında geliştirdiği COVID aşısıyla ilgili söylemler tekili oldu.

ABD ve Çin birinci aşama ticaret anlaşması ile ilerlediklerini kabul ettikçe borsalarda yukarı yön de geldi. İki süper güç bir Wuhan laboratuarındaki COVIDin sözde kökenleri ve Çinin bir ulusal güvenlik yasası aracılığıyla Hong Kong üzerindeki artan kontrolü hakkındaki son tartışmalarını görmezden geliyor.

Güvenli liman traderları şimdi perşembe günü Powell’ın konuşmasını bekliyor.

Fed başkanı faiz oranlarını sıfıra yakın tutmak ve sonsuza kadar tahvil almak gibi parasal genişleme politikalarına devam etmeye karar verirse ABD dolarını daha zayıf bir durumda bırakabilir. Bu Bitcoinin büyümesini yıl içinde daha da sürdürmesine yardımcı olur.

Bitcoin teknik görünümü

Bitcoin 20 günlük üssel hareketli ortalamada (aşağıdaki grafikte yeşil dalga) kısa vadeli desteğinin marjinal olarak altında işlem görüyor. Altındaki günlük kapanış 11 bin 370 dolara doğru bir düzeltmeye işaret ediyor.

Bu arada 11 bin 370 dolar seviyesinin de altına gelinmesi fiyatı kısa vadeli yükseliş eğilimini korumak için nihai aşağı hedef olan 10 bin 500 dolara kadar çekebilir. Alternatif olarak 20-DMAnın üzerindeki bir toparlanma yukarı yönlü bir gidişin 11 bin 800 dolara yükselmesini sağlayabilir ardından 12 bin doların yeniden test edilmesi ve bunun üzerindeki seviyeler gelebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku