Bitcoin gerçekten dijital altın olabilir mi?

0 1

Bitcoinin arzı da altın gibi sınırlı. Madencilikle çıkartılabilecek sadece 21 milyon adet Bitcoin mevcut ve sonuncuların 2150 yılında elde edilebileceği belirtiliyor. Şu anda piyasada 18.4 milyon adet Bitcoin var ve kripto paranın sınırlı arzı fiyat yükselişini destekleyebilir

Sayıları giderek artan profesyonel yatırımcılara göre Bitcoin bir “digital altın” ve çeşitlendirilmiş bir portföyde değerlendirilmeyi hakediyor.

Şüpheciler altının tasarruf aracı olarak bin yıllardır kullanılmasına karşın Bitconin çok az kişi tarafından alışverişte kullanılması ve “güvenli varlık” olduğu kanıtlanmamış olmasından dolayı içsel değerinin olmadığını öne sürüyorlar.

Altın bu sene kayda değer bir yükseliş gösterdi ve değeri yüzde 30 arttı. Ancak Bitcoin daha da iyisini yaptı ve yüzde 65 değer kazanarak neredeyse 9.000 sterline yükseldi.

Dijital altın mı?

Altın şu anda moda yatırım aracı. Tüm dünyada hükümetler para basıp harcamalarını artırırken altın sınırlı miktarda olmasından dolayı enflasyona karşı koruma sağlıyor. Aynı zamanda yatırımcıların ekonomiye ilişkin endişe duydukları zamanlarda “güvenli liman” olarak işlev görüyor.

Telegraph Moneye konuşan bir İngiliz fon yönetim şirketi tanınmış bir fona altın yatırımının bir parçası olarak Bitcoin eklemeyi düşündüklerini belirtti.

Fonun araştırmasına göre Bitcoin en iyi senaryoda iki yıl içinde 40.000 – 50.000 dolar arasında işlem görebilir. Bir Bitcoin şu anda yaklaşık 11.700 dolardan alıcı buluyor.

Bazı yatırımcılar Bitcoinin altına benzer özelliklere sahip olduğunu ve bu nedenle koronavirüsün sebep olduğu ekonomik belirsizlik içinde düşük faiz ortamına bağlı olarak güçlenebileceği öngörüyor.

Bitcoinin arzı da altın gibi sınırlı. Madencilikle çıkartılabilecek sadece 21 milyon adet Bitcoin mevcut ve sonuncuların 2150 yılında elde edilebileceği belirtiliyor. Şu anda piyasada 18.4 milyon adet Bitcoin var ve kripto paranın sınırlı arzı fiyat yükselişini destekleyebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku