Bitcoin fiyatında 12 bin dolar, 15 bin dolardan önceki son engel mi?

0 0

Bitcoin (BTC)  fiyatı 17 Ağustos’ta 12 bin 473 doları gördü.  BTC 12 bin dolarlık destek üzerinde tutunmaya devam ederse yatırımcılar 15 bin dolar hedefine daha sıcak bakmaya başlayabilir.

Önceki haftalarda Bitcoin 12 bin dolar psikolojik seviyesine doğru ilerlerken altcoinler de ivme kazandı. Birkaç haftalık konsolidasyondan sonra Bitcoin 12 bin dolar direncini kırdı. Şimdi yatırımcıların aklındaki soru öncü kripto para biriminin 15 bin dolar bölgesindeki bir diğer psikolojik sınıra doğru yükselmeye devam edip etmeyeceği.  12 bin dolar üzerindeki hareket yukarı yönlü eğilimin bir parçası mı yoksa geçici mi?

AYI SENARYOSU

Bir finansal varlığın fiyatı güçlü bir genel direnci test ettiğinde yükselişin bir trende dahil olmaması yani geçici olması olasılığı vardır.

Grafiğe göre böyle bir direnç bölgesi son çıkışla kırıldı ve Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edecekse son ulaşılan desteğin üzerinde kalmalı.

Bitcoin 12 bin dolar direnç seviyesinde destek bulamazsa destek / direnç dönüşünün altı dolmaz ve Bitcoinin fiyatı anılan aralık içinde düşer. Burada takip edilecek temel destek seviyesi daha önce test edilmiş olan 11 bin 500 dolar. Senaryoya göre Bitcoin fiyatı 11 bin 500 dolar ile 12 bin dolar aralığına geri dönerse aralığın tam tersini test ediyor olmasının muhtemel olduğu düşünülebilir.

BOĞA SENARYOSU

Bitcoin’de yükseliş senaryosunda da baz alınan seviye 12 bin dolar çünkü yükselişin sürmesi için fiyaton bu desteğin üzerinde kalmaya devam etmesi gerekiyor.

12 bin dolar destek olmaya devam ederse ve bir destek / direnç değişimi gerçekleşirse yukarı doğru hareketin devam etmesi beklenebilir.

Bu senaryo BTC için olumlu olsa da altcoinler için aynı şey geçerli olmayabilir çünkü likidite BTC’ye doğru akmaya başlayacaktır.

Bitcoin’de bir sonraki direnç bölgesi 13 bin dolar ancak 15 bin-17 bin dolarlık bölgelere doğru bir artış da senaryoya dahil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku