Bitcoin fiyatı neden Eylül 2020 nin başında artabilir?

0 0

Eski CEO George Ball geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda zengin yatırımcıların ve traderların eylülün ilk pazartesi olan işçi bayramı sonrasında neden Bitcoine yatırım yapacaklarını düşündüğünü açıkladı. Tarihsel olarak ABD tatilleri Bitcoin fiyatını olumlu etkiledi ve Georgeun açıklamalarından sonra tüm gözler 7 Eylül 2020 İşçi Bayramında olacak.

İşçi Bayramı

Eski CEO ve şimdi de Sanders Morris Harris’in CEOsu olan Ball Fred Katayamaya verdiği röportajda Bitcoinin yakında en çok aranan varlık haline gelebileceğini ve Bitcoin satın alma zamanının geldiğini söyledi. Ayrıca birçoğu mevcut portföylerini yeniden ayarladıkları için yaklaşan işçi bayramının zengin yatırımcılarının ve iş adamlarının Bitcoin’e yönelebileceklerini belirterek “ABDde yeniden seçim tehdidi süregelen kurumlar vergisi indirimi tartışmaları dahil mevcut piyasa koşulları yatırımcıları portföylerine ikinci kez bakmaya ve yeniden düzenlemeye sevk edecek ve etmelidir” dedi.

Ball’un Bitcoin için bakış açısı değişikliği ünlü yatırımcı Warren Buffet’in yakın zamanda altına yatırım yapması ve altın ve Bitcoin’e karşı uzun süredir devam eden güvensizliğini değiştiği bir döneme girilmesi. Bir varlık olarak Bitcoin yıl boyunca altından daha iyi performans gösterdi ve yatırımcılar kesinlikle altına karşı kazançlı bir seçenek olarak görüyorlar.

Önceki işçi bayramı ve Bitcoin fiyatı

Bu sefer Bitcoin fiyatları ile Amerikan tatilleri arasındaki ilişkiyi ve özellikle de İşçi Bayramı ve Bitcoin arasındaki ilişkiyi araştırdık ve somut bilgiler bulmaya çalıştık. Sfx.com tarafından bildirildiği üzere Bitcoin fiyatları ile Amerikan tatilleri arasında kesinlikle bir ortak ilişki var.

2019 İşçi Bayramı ve Bitcoin Fiyat Hareketi

Geçen yıl İşçi Bayramı 2 Eylül 2019da kutlandı ve aynı gün Bitcoin fiyatları yüzde 5 arttı. Bitcoinin hacim ağırlıklı ortalama fiyatı (VWAP) 9 bin 668 dolardan 10 bin 129 dolara yükseldi. Fiyatlar ertesi gün ise 10 bin 568 dolar seviyesini test etti.

İşçi Bayramında “Bitcoin” anahtar kelimesi için Google Arama hacmi

Bir başka ilginç analiz ise 2019 işçi bayramı öncesinde ve sonrasında Bitcoin anahtar kelimesi için Google arama hacmindeki değişikliktir. Görüldüğü gibi bitcoin anahtar kelimesi için göreceli Google arama hacmi 29 Ağustos 2019da işçi bayramından bir gün önce arttı ve aynı gün Bitcoin fiyatı düştü. Bunu İşçi Bayramı bitcoin fiyatının toparlanması izledi.

Tarihsel olarak gözlemlendiği gibi ve ayrıca Georgeun son yorumlarına göre Bitcoin fiyatının bu işçi bayramı sonrasında artma ihtimali var ve portföylerini yeniden düzenlemeyi planlayan yatırımcılar için işçi bayramı önemlidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku