Bitcoin fiyatı neden düştü? Yeni hedef 9 bin 700 dolar mı?

0 0

Bitcoin fiyatı 12 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasına rağmen bu nokta üzerinde kalamadı.

Analistler CME (Chicago Emita Borsası) açığı nedeniyle Bitcoinin 9 bin 700 dolar a yeniden düşmesini bekliyor.

Aynı analistler balinaların ya kârda ya da başabaş noktasında olduklarından 12 bin dolardan satış yaptıklarını düşünüyorlar

Bitcoin hafta başında günü yoğun bir satıştan sonra 12 bin dolarlık alandan tamamen geri çekildi.

Kripto para birimi 11 bin 750 dolardan açıldı ve 11 bin 112 dolara kadar düştü. Böylece 12 bin 298 dolar baz alındığında yüzde 8 oranında düşüş yaşandı.

Analistler gerilemeyi tarihsel direnç satış baskısı ve CME boşluğuna bağladılar.

12 direnci 3 defa test edildi

Teknik anlamda 12 bin seviyesi önemli bir direnç. Çünkü Bitcoin bu bölgeye nadiren test etti. Özellikle 2018den sonra bu direnç yalnızca üç kez test edildi.

Göstergeler ne diyor?

Ichimoku Bulutu göstergesine göre Bitcoin şu anda taban çizgisinin veya günlük grafikte düşüş sinyali olan Kijun-senin altında. MACD göstergesi yükselişle ayrılmak üzere ve Göreceli Güç Endeksi şu anda 50de ve 27 Temmuzda aniden yükselmeden önce bu yılın temmuz ayının çoğunluğu için 50 seviyesindeydi.

Yine teknik anlamda 12 bin – 12 bin 500 dolar seviyesi aynı zamanda muazzam bir satış baskısının olduğu yer. Analistler bunun 12 Mart ve 17 Ağustos arasında Bitcoin satın alan ve başabaş noktasına ulaşan balinalar olabileceğini söylüyor.  Kripto analisti David Fuele göre mevcut balina faaliyeti başka bir yeniden birikim dönemini tetikleyebilir.

Son olarak Bitcoin fiyatı Chicago Ticaret Borsası veya CMEdeki boşluğu doldurmaya devam edebilir. Bu boşluk CME kapalıyken Bitcoin keskin bir hareket yaptığında ortaya çıkan grafikte doldurulmamış bir alan. CME Binance gibi normal kripto para birimi borsalarının aksine 7/24 bir BORSA değildir. Kurumsal yatırımcıların ve balinaların CMEde ticaret yaptıkları ve bu kişilerin Bitcoini istedikleri yönde hareket ettirmek için yeterli güce sahip olduğu fikri nedeniyle bunun doldurulması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku