Bitcoin fiyatı için ilginç bir yaklaşım

0 0

Popüler istatistikçi Willy Woonun yaptığı bir fiyat ölçümüne göre Bitcoin (BTC) bu hafta şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir dizi tweette Woo Bitcoin hakkındaki son yükseliş tahminlerine ekledi ve bir BTC / USD değerlemesinin her zamankinden daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

Woo: NVT değerlemesini “Fiyat takip edecek”

Woo Bitcoinin ağ değerinin işlemlere (NVT) oranına atıfta bulunuyordu. Bu Bitcoin ağının içinden geçen işlemlerin gerçek değerine kıyasla ne zaman aşırı değerli olduğunu önermeyi amaçlıyordu.

Salı günü itibariyle Bitcoinin NVTye dayalı “organik değerlemesi” ilk kez 10 bin doları geçti.

Woo “Hem aylık 14 bin dolar hem de 20 bin dolarlık grafikte BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesini beklerken [] temelde yatan uzun vadeli yatırımcıların NVT Fiyatı altındaki organik değerlemenin şu anda tüm zamanların en yükseği” şeklinde yorum yaptı.

BTC 14 bin dolarlık direnci denedi

Bu uyarı BTC fiyat hareketinin hiçbir düşüş düzeltmesi belirtisi göstermediği ve 28 Ekimde 13 bin 850 dolara yükseldiği için geldi.

Analistler 14 bin dolar ile Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar arasında nispeten az direnç görmeye devam ediyor. 14 bin dolar seviyesinin kırılması durumunda kapının yeni zirvelere açık olduğunu savunuyorlar.

Woo “Tüm zamanların en yüksek seviyelerinin aşıldığı pazarlarda geriye dönecek bir geçmiş yoktur bu nedenle fiyat keşfi” bu geçerli değil “diyecek bir tarih olmadığından farklı seviyeleri keşfederek çılgınca yukarı doğru sallanır” diye ekledi.

Yıl sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerini tahmin edenler arasında Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss ve Real Vision CEOsu Raoul Pal var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku