Grayscale: 2019 a kıyasla 2020 de Bitcoin e yatırım yapanların oranı yüzde 19 arttı

0 1

Kripto yatırım şirketi Grayscale geçtiğimiz günlerde 2020 Bitcoin Yatırımcı Çalışmasını yayınladı. Rapor Haziran ve Temmuz ayları arasında ABDde oldukça fazla sayıda kişiye online olarak sorular soran bir anketin verilerini kullandı. Grayscale ankete katılan insanların çoğunun Bitcoin satın almaya istekli olduğunu buldu.

Grayscale Ekim 2020 raporunda “2020de ankete katılanların yarısından fazlası (yüzde 55) Bitcoin yatırım ürünlerine ilgi gösterdi” diye belirtti. “Bu oran 2019 yılında yüzde 36ydı ve önemli bir artışa işaret ediyor.”

Grayscale raporundaki rakamlar araştırma şirketi 8 Acre Perspective tarafından derlenen verilerden geliyor. Firma 1000 Amerikalıya Bitcoine yatırım yapıp yapmayacakları  hakkında sorular sordu. Online olarak ankete tabi tutulan grup 25 ila 64 yaş arasında değişiyordu minimum yıllık kazanları 50.000 $ ve yatırım için ayırdıkları miktar minimum 10.000 $ olarak belirlendi.

Benzer şekilde Grayscalein 2019 raporu aynı para ve yaş parametreleri altında Mart ve Nisan 2019da anket yapılan 1.100 Amerikalının verilerini kullandı.

Grayscalein 2020 raporu “Bitcoine yatırım yaptığını bildirenlerin yüzde 83ü geçen yıl içinde yatırım yaptı bu da dijital para birimlerinin modern yatırım portföylerinin giderek daha çekici bir bileşeni olduğunu gösteriyor.”

Raporun bulguları Bitcoinin ABDde popülaritesinin arttığını gösteriyor. “Bu yılki ankete göre potansiyel Bitcoin yatırımcılarının piyasası sadece bir yıl önceki 21 milyon yatırımcıya kıyasla 32 milyon güçlü.”

“Bu yıl 2019daki yüzde 53e kıyasla yatırımcıların yüzde 62si Bitcoine aşina olduklarını bildirdi. Ayrıca ankete katılanların yaklaşık yarısı dijital para birimlerinin mevcut on yılın sonunda ana akım olarak kabul edileceğini tahmin etti. “

Raporda ayrıca Bitcoin alımlarına meraklı olanların ortalama olarak yaklaşık yedi yıl daha genç olmasına rağmen BTC ile ilgilenen tarafların ana piyasa katılımcılarına benzer olduğu belirtildi.

Ek olarak rapor Bitcoine olan ilgi ile COVID-19 salgını arasında bir korelasyona işaret etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku