Bitcoin fiyatı için dikkat çeken veri… 9 ayın zirvesinde

0 0

Bitcoin fiyatı birkaç haftadır 7 bin dolar civarında işlem görüyor. Bir numaralı kripto para birimi haber yayına hazırlandığı sırada ise 7bin doların altında 6 bin 800 dolarlı seviyelerden alınıp satılıyordu.

Bitcoin birkaç haftadır yaklaşık bin dolarlık bir aralıkta hareketin sürdürüyor. Ancak dikkat çeken bir nokta var. O da aktif adres sayısı… Zira bu sayı 9 ay içinde en yüksek seviyeye yükseldi.

Kripto araştırma şirketi Coin Metricsin verileri haftalık aktif Bitcoin adresi sayısının son günlerde 830 bini aştığını gösteriyor. Bu seviye geçen yılın temmuz ayından bu yana görülmedi.

Yukarıdaki grafikte gözlemlenebilen eğilim yatırımcılar ve trader’ların piyasaya katılımlarının arttığı anlamına geliyor. Bu eğilim yaklaşan blok ödülü yarılanması nedeniyle fiyatta sert hareketler bekleyenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bilindiği üzere önümüzdeki mayıs ayında Bitcoin’de madencilik ödülleri yarı yarıya düşecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku