Bitcoin fiyatı için bir tahmin daha: 50 bin dolar

0 0

Bitcoin (BTC) Aralık 2017de ilk kez 20 bin dolarlı seviyeleri test ettiğinden beri analistler ve uzmanlar kripto para biriminin bir sonraki büyük fiyat kilometre taşını ne zaman kıracağını merak ediyor. Bu bağlamda 20bin dolara en yakın yuvarlak sayı kilometre taşı tartışmalı olarak 40 bin veya 50 bin dolar seviyeleri olarak gösteriliyor. 

Analistlerin üzerinde bir miktar daha fazla durduğu 50 bin dolar Bitcoin’in bugünkü seviyeleri baz alındığında yüzde 450 daha yüksek. Bu oran uçucu olsa da kripto pazarında test edilen bir model. Bu modele göre da Bitcoinin 2021in ortasında bu uğurlu fiyat noktasına çarpacağını gösteriyor.

Geçen yılın ilkbaharında Twitterda PlanB adlı bir kullanıcı kripto para birimi alanı içinde aniden şöhrete yükseldi ve devrimci bir Bitcoin fiyat modeli ortaya koydu.

Stok – akış modeli olarak adlandırılan model toprağın arzı paranın yuvarlanmasıyla bölünen varlığın piyasa değerine bölünmüş Bitcoin kıtlığına eşittir. Bu yüzde 95 R kareye kadar Mayıs 2020de BTC blok ödülünün azaltılmasından sonra 55 bin ila 100 bin dolar arasında herhangi bir yerde adil bir değere sahip olacağını belirledi.

Bitcoin modelin tarihsel doğruluğu baz alındığında bu fiyat noktasına ulaşacak gibi görünüyor. Ancak model dalgalanmanın ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmiyor.

Twitter kullanıcısı olan GeertJancap Son zamanlarda Bitcoin hisse senedi-akış modeli ile ne zaman trade yapılması gizemini çözmeye çalıştı.
Attığı bir tweette Bitcoin’in fiyatının transfer fonksiyonu modeline göre 2021in ortasında PlanB’nin modeline yetişeceğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku