Bitcoin fiyatı için bir sonraki adım ne?

0 0

 2017deki son Bitcoin rallisinden sonra büyük bir FOMOdan muzdaripseniz; ve bazı şanslı bireyler gibi bu ralliyle birlikte gelen yükseklerde sörf yapamadığınız için pişmanlık duyuyorsanız üzülmeyin çünkü bu yıl Bitcoinle yükseklere uçmak için şanslı bir zaman olabilir ! 

Hayatımızı alt üst eden mevcut salgın nedeniyle Bitcoin yatırımları artık sosyal medya tartışmaları veya akşam yemeği sohbetleri için gündemdeki konu olmasa da Bitcoin fiyatları yavaş yavaş yükselmeye başladı. Bu Bitcoin çılgınlığı döneminin keskin çöküşten sonra sona eridiğini düşünenler için bir şok olabilir. İyi haber şu ki bazı uzmanlar bu hafif yükselişin önümüzdeki dönemde daha agresif bir yükseliş trendi hale geleceğini düşünüyor.

Bu beklenen zirvenin arkasındaki sebep kripto ağında sıklıkla duyulan “yarılanma” adı verilen bir olaydır. Üretilebilecek sınırlı sayıda Bitcoin (21 Milyon) olduğu için dört yıllık bir sürenin ardından her 10 dakikada bir üretilmeye hazır Bitcoin arzı yarı yarıya azalır. Sisteme sağlanan toplam Bitcoin sayısı azalmaya devam ettikçe arzdaki düşüş talebin artmasına neden olur ve sonunda fiyat artışına yol açar.

Geçmişte blok ödülünün Bitcoin zirvelerinin fiyatını her yarı yarıya düşürdüğünü ve sonunda düştüğünü gördüğümüz için tarih bu fikri destekliyor gibi görünüyor. 2012 ya da 2016 yılı olsun her iki durumda da tek bir ortak payda vardı: yarılanma olgusu meydana geldi. Sonuç olarak Bitcoin patlamasının fiyatının rekor düzeyde yüksek bir seviyeye çıktığını gördük. Bu tarihsel örneklere bakmak ve bu örneklerden bir diğerinin pek yakında meydana gelmesini beklemek tamamen tuhaf değil. Tabii ki tıpkı zirvede olduğu gibi kısa bir süre sonra fiyatların düşme şansı var.

Bitcoinin Gelecek Beklentileri

Ancak bu büyük paralar kazanmak için döngüden yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Bir sonraki Bitcoin rallisi için hazırlanmanın harika bir yolu kripto patlamalarından kaynaklanan dalgalanmalardan yararlanmak için sizi doğru araçlarla donatan Bitcoin yükseliş platformu gibi ödüllü yazılımların yardımından faydalanmak. Bu tür platformlar kullanıcılarına uygun pazarlama koşullarında ve maksimum getiri için yüksek volatilite dönemlerinde doğru kararları vermelerine yardımcı olmak için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanıyor. Zamanlamanın her şey olduğunu söylüyorlar ve son birkaç aydır Bitcoinin fiyatı 2017deki patlama ile aynı oranda yükseldi. Ancak analistlere göre fiyatların daha da yükseklere ulaşması beklendiği için bu sadece bir başlangıç.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku