Bitcoin fiyatı 9 bin 200 doların altında… İşte nedeni…

0 0

Bitcoin fiyatı ABD Yüksek Mahkemesinin Başkan Trumpın vergi beyannameleri hakkındaki kararıyla hisse senetleri sarsıldığından ötürü % 2.93 oranında düşerek 9.160 dolara indi.

Dow 370 puan geri çekildiğinde hafif düzeltme gerçekleşti ve S&P 500 olup Nasdaq da küçük kayıplar gördü. Altın da % 0.92 geri çekildi ancak yine de 1818 dolarlık son yüksek seviyesinden sadece 17 dolar uzakta duruyor.

BitMEX XBT-USD Liquidations. Source: Skew
                                                                                                                                                           BitMEX XBT-USD

9.200 doların altındaki düşüş BitMEX tasfiyelerinde 15 milyon dolar ile sonuçlandı ve yazı yazıldığı esnada fiyat 100-MA ile yerel yüksek seviyeden azalan trend çizgisi arasında 10.376 dolardan düştü.

BTC USDT 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView                                                                                                                                                                                 BTC USDT 4 saatlik grafik

4 saatlik zaman diliminde gösterildiği gibi boğa ve ayıların Bitcoin fiyatının alacağı yönde tartıştıklarını gösteren tarafsız bir doji mumu bulunuyor.

Ayrıca saatlik zaman diliminde RSI aşırı satım bölgesine girdi ve yatırımcılar kısa süre içinde aşırı satılmış bir sıçrama arayacak.

Böyle bir durumda traderların işlem hacmine dikkat etmeleri gerekecek çünkü 8 Haziranda görülen yükseliş momentumunu geri kazanmak için fiyatın 20-MAyı (9.300 dolar) temizlemesi gerekecek.

Macro Assets Current Year Returns (%). Source: Skew
                                                                                    Makro Varlıklar Cari Yıl Getirileri

Bitcoinin yükseliş fiyat hareketindeki hafif artışa rağmen dijital varlık % 2821lik getiri ile bugüne kadarki en iyi performans gösteren varlık olmaya devam ediyor.
 Bitcoin günlük fiyat grafiği.  Kaynak: Coin360
                                                                                                                                                                                            Bitcoin günlük fiyat grafiği

Bitcoin fiyatı düzeltildikçe birçok altcoin de çift haneli kazançlar gören bir stellar haftasının ardından rahatlama oldu. Ethereum % 2.37 geri çekilirken Cardano (ADA) % 7.37 düşüş gösterdi ve Chainlink (LİNK) % 4.52 kaybetti.

Coinmarketcapa göre kripto para biriminin genel piyasa değeri şu anda 271.5 milyar dolar ve Bitcoinin dominance endeksi % 62.8 şeklinde seyrediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku