GÜNEY KORELİ BORSA FİRMASI BİTHUMP HAKLENDİ.HIRSIZLAR 30 MİLYON DOLAR ÇALDI

0 13

Güney Koreli kripto para birimi değişimi Bithumb hack sonucu 30 milyon dolarlık kripto para kaybettikten sonra mevduat ve para çekme işlemlerini askıya aldı.Seul merkezli bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para birimi değişim kurumu olan şirket  Çarşamba günü 30 milyon dolar değerinde ifşa edilmemiş kripto paranın platformdan çalındığını duyurdu.Hırsızlığın meydana geldiği zaman belli değil ancak Bithumb depozitoyu askıya aldı ve daha sonra tüm kayıplarını önlemek için tüm varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarmaya başladı.

Bithumb Twitterda yaptığı açıklamada “$ 30000000 değerinde değerli kripto para birimlerinin çalındığını kontrol ettik” dedi.Çalınan kripto paralar Bithumbdan karşılanacak ve tüm varlıklar soğuk cüzdanlara aktarılıyor.

Hırsızlık resmi olarak onaylanmamış olmasına muhtemelen bir hack sonucu ortaya çıktı.Hırsızlığın nispeten küçük bir boyutu göz önünde bulundurulduğunda bir bilgisayar korsanı platformda listelenen daha ince işlem gören varlıklardan biri için internet bağlantılı “sıcak cüzdan” a erişmeyi başarmış olabilir.

Bithumb tüm zararlarını kapsayacağını ve kullanıcıların varlıklarını taşımada geçici yetersizlikten başka etkilenmeyeceklerini söyledi.Bithumb CoinMarketCape göre şu anda dünyanın altıncı en büyük ve Güney Korenin ikinci en büyük kripto para birimi değişimi olarak yer alıyor.Bu ay Güney Koreli başka bir borsada kez saldırıya uğradı.İki haftadan kısa bir süre önce Coinrail çeşitli ERC-20 tokenları da dahil olmak üzere yaklaşık 37.2 milyon dolar değerinde para kaybetti.Bitcoin fiyatı hacki takip eden saatte yaklaşık 200 $ düştü ve pazarların önceki 48 saatte gördüğü toparlanmanın büyük kısmını sildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku