Bitcoin fiyatı 6 bin  – 8 bin dolar aralığını görebilir

0 2

Bitcoin için iyi olan şey 10 bin dolarlık temel psikolojik seviyenin birkaç kez kırılmasına rağmen kaleyi tutmayı başarması.

Bitcoin çoğunlukla 10 bin doların üzerinde tutarken şimdilik bu ralliyi yöneten Ether geçen hafta değerinin yaklaşık yüzde 35ini kaybetti.

Ethereumun kaybı DeFinin TVLsinin 2 milyar dolar azalmasına neden olurken 78 milyar dolar genel kripto pazarından silindi. Three Arrows Capitalin CEOsu Su Zhu bu konuyla ilgili olarak “Dip olarak ETH 320 dolar mantıklı; aslında 10 bin’de gösterilen güç beni şaşkına çeviriyor ve muhtemelen bu aşamada 100 bin olasılıkla 5 binden daha yüksek” dedi…

Bitcoin 6 bin dolarlara kadar gerileyebilir

Analist DonAlta göre şu anki görünüm BTCde oldukça uzun süredir düşüş gösteren boğalara herhangi bir güven getirmiyor.

Dijital varlık 11 bin 200 doların üzerinde önemli bir günlük kapanışa sahip olana kadar Bitcoin üzerinde “tam anlamıyla kötümser”.

Böyle bir yukarı doğru hareket aşağı yönlü riski geçersiz kılabilir. Ancak bu gerçekleşmezse analistin beklediği rakamlar 6 bin – 8 bin dolar arası.

Bitcoin’in yakın zamanda gördüğü 12 bin dolarlı seviyeler baz alındığında ise DonAlt’ın beklentisine göre yüzde 30 – 40 anlamında bir düşüş anlamı taşıyor

Bitcoinin bir sonraki hareketi borsaya bağlı

Geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir düzeltme yaşadılar ve teknoloji hisse senetlerinde keskin bir tersine dönüş Bitcoinin de yanıt verdiğini gördü.

Ancak kripto piyasasından farklı olarak borsa pazartesi günü İşçi Bayramı vesilesiyle kapalı kalacak. Hisse senetleri Cuma günü kayıplarının bir kısmını tersine çevirse de yatırımcıların uzun hafta sonundan döndükten sonra piyasaların hala dalgalı olması bekleniyor. Bu da Bitcoin hala tehlikede olduğu anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku