Bitcoin fiyatı 18 bin 500 doları neden aşamadı? Sırada ne var?

0 2

Bitcoin Binance ve Coinbasede 18.500 $ a yaklaştıktan sonra keskin bir şekilde düştü ancak tanınmış analistler kurumsal yatırımcıların düşüşü satın alacağını tahmin ediyor.

Binance ve Coinbasede 18.500 $ a yaklaştıktan sonra Bitcoin (BTC) fiyatı keskin bir şekilde düştü. Düşüş hem spot hem de vadeli işlem borsalarında büyük satış emirlerinin görülmesi nedeniyle gerçekleşti.

Daha önce bildirildiği gibi yatırımcılar BTCnin fiyatı 18.000 ila 19.000 $ direnç bölgesine yaklaştıkça bir geri çekilme bekliyordu. Yaklaşık üç yıldır bölgeyi ilk kez tekrar test ettiğinde piyasa güçlü bir tepki gördü.

Bitcoin 18.500 Doları Kısa Vadeli Direnç Alanı Olarak Onayladı

Bitcoinin 18.500 $ civarında hızlı bir düşüş görmesinin iki ana nedeni var ve bu Ether (ETH) gibi diğer kripto para birimlerinin daha da sert bir düzeltme görmesine neden oldu.

İlk olarak 18.500 $ seviyesi 20.000 $ ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi öncesinde en büyük direnç seviyesi olmaya devam ediyor. Bu nedenle 18.500 $ ı ihlal etmek daha geniş bir ralli şansını artıracağından satıcıların savunması gereken önemli bir ilgi alanıdır.

İkincisi Bitcoin adreslerinin ezici bir çoğunluğu BTC önemli bir direnç alanını test ettiği için kârlıdır. IntoTheBlocka göre BTC adreslerinin % 99u şu anda kâr durumunda. Bu kar alımının neden olduğu bir geri çekilme olasılığını yükseltir.

BTCnin son iki saatteki toparlanmasına dayanarak düşüşlerin agresif bir şekilde satın alınma olasılığı yüksek. Binancete 17.214 dolara ilk düşüşün ardından Bitcoin hemen 17.600 doların üzerine çıktı.

Bitcoinin saatlik grafiği 20 günlük hareketli ortalamanın 17.586 $ seviyesinde seyrettiğini gösteriyor. Bu nedenle BTC bu seviyenin rahat bir şekilde üzerinde kalırsa uzun süreli bir iyileşme olasılığı artar.

10T Holdingsin kurucu ortağı Dan Tapiero Bitcoinin orta vadeli görünümüne olan güvenini ifade etti. 

 Popüler bir Bitcoin tüccarı olan John Wick da bunu yineledi. Wick Bitcoinin bir miktar kar elde ettiğini söyledi ancak ayıların baskıyı ne kadar süre sürdürebileceği belirsizliğini koruyor dedi ve şunları ekledi:

“BTCde kar etme şu anda başladı. Bakalım ayılar tekrar satın alınmadan önce bu düşüşü ne kadar aşağıya çekebilecek. “

Sırada ne var?

“Bitcoin Jack” olarak bilinen bir yatırımcı kripto para biriminin kısa vadeli döngüsünün “finaline” ulaştığını söyledi. Son geri çekilmenin ardından Bitcoin için bir miktar yukarı yöne doğru hareket kaldı ancak daha fazla  alıcının tuzağa düşebileceğini ve bunun da başka bir düşüşe neden olabileceğini belirtti.

Bitcoinin saatlik hareketli ortalamalarının düşüşten sonra güçlü bir şekilde korunduğu düşünüldüğünde iyileşme şansı daha büyük bir düşüşten daha yüksek görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku