Bitcoin fiyatı 14 bin doların üzerini test etti

0 0

Büyük borsalarda Bitcoinin fiyatı 14 bin 100 dolarlık zirveye ulaştı. Ancak bu noktadan sonra satışlarla karşılaştı ve tekrar 14 bin dolar seviyesinin altında fiyatlar oluşmaya başladı.  Satış baskısının çoğu Binanceden geldi ve bu da fiyatın dakikalar içinde hızla yüzde 3 düşmesine neden oldu.

Satış baskısından önce ise Huobi ve Binance üzerindeki devasa satın alma emirleri başlangıçta BTCyi yukarı doğru itti. Huobide Binancede 13 bin 680 dolardan 1.371 BTC satın alma duvarı ve 13 bin 800 doların üzerinde başka bir büyük satın alma duvarı vardı.

“CL” olarak bilinen bir Bitcoin traderı bunun “Huobide uzun zamandır gördüğüm en büyük satın alma duvarı” olduğunu söyledi.

Ancak BTC 14 bin doları aştığında Binance traderları kısa sürede büyük miktarlarda BTC satmaya başladı. BTC’nin 14 bin 100 dolara yükselmesinden önce teknoloji yatırımcısı ve Cointelegraph Markets katılımcısı Keith Wareing şunları yazdı:

“Ne yazık ki Bitcoin 14 bin dolardan satışlarla karşılaşacak ve Binance balinaları sayesinde 2019un en yüksek seviyesinin altına inecek.”

Sonra ne olur?

Bitcoinin fiyatı hızla arttığında ve şiddetle satışlarla karşılaştığı durumu traderler “darth maul mum” olarak tanımlıyor.

Dalgalanmada böylesine büyük bir artıştan sonra Bitcoin istikrar ve konsolide olma eğiliminde. 14 bin doların çok önemli bir direnç seviyesi olduğu düşünülürse BTC muhtemelen 14 bin doların altında konsolide olacak ve sürekli olarak kırılmaya çalışacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku