Bitcoin eleştirmeni eski başkan, paranın patronu oluyor

0 0

Seçilmiş Başkan Biden atananlar listesini tamamlamaya devam ederken yönetiminin ekonomi politikasına liderlik etmesi için FED’in Obama döneminden kalma bir başkanını düşünüyor.

23 Kasımda yayınlanan bir Wall Street Journal özeline göre Biden ekibi Janet Yelleni Hazine Bakanı olarak görevlendirmeyi planlıyor. Obama Yelleni ilk olarak 2014te Fede atadı ve burada 2018in başına kadar kaldı.

Kripto para birimlerine ilişkin kamuya açık bilginin muazzam genişlemesiyle sıralanan ve Bitcoinin 2017 boğa koşusunun hemen ardından sona eren bir dönemde Yellen sürekli olarak alanı eleştirdi ve Ekim 2018de Bitcoini “yararlı ancak her şey” olarak adlandırdı.

Ancak zaman sadece iki yıl içinde çarpıcı biçimde değişti. 2017nin sonunda Yellen Fedin dijital dolar ihraç etmeye çalıştığı fikrini reddetti. Bu arada 2020 boyunca Fed bu olasılığı ciddiye almaya başladı.

Yellen Fedden ayrıldığından ve bir beyin takımı için çalışmaya başladığından beri kripto konusunda sessiz görünüyor. Şimdi nerede durduğu belirlenecek.

Senato tarafından onaylanırsa Yellen Hazine Bakanı olarak görev yapacak ilk kadın olacak. Yaygın olarak ılımlı bir aday olarak görülse de son zamanlarda yapılan basın açıklamaları harcamalarını genişletmeye son zamanlarda birkaç acil durum kredi programını sona erdirdiği için eleştirilen mevcut sekreter Steven Mnuchinden çok daha istekli olacağını gösteriyor.

Hazine geçtiğimiz yıl kripto ile giderek daha fazla ilgilenmeye başladı. Hazine bünyesindeki bürolar arasında Mali Suçları Uygulama Ağı IRS ve Para Birimi Denetleme Bürosu yer almaktadır ve bunların tümü bölgeye gösterdikleri artan ilgiye rutin olarak manşetlerde yer vermektedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku