Bitcoin e bu seviyelerden tepki alımı gelebilir…

0 0

Bitcoin bugün önemli desteğin altına düştü bu da ek bir dezavantajı tetikleyebilecek ve aynı zamanda dijital para biriminin son haftalarda yakaladığı yükseliş momentumunu tehdit edebilecek bir hareket.

MEHMET ÇOBANIN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

CoinDesk verilerine göre kripto para birimi 8 bin 290 dolar seviyelerine kadar geriledi. 

Bu noktada dijital varlık 6 saatten daha kısa bir sürede kabaca yüzde 3.6 gerilemiş oldu. 

8 bin 500 doların altı ek baskı oluşuturuyor

Birden fazla analist bu aşağı yönlü hareketi açıklarken kar satışları üzerinde durdu. Bunlardan biri de Kripto para hedge fonu yöneticisi BitBull Capital CEOsu Joe DiPasquale… DiPasquale “Mevcut düşüş 8 bin 750 ila 9 bin 100 dolar arasındaki direnç bölgesinin kırılamamasıyla ilişkilendirilebilir. Bu gerilemede 8 bin 500 doların altına düşmek Bitcoin’in fiyatı üzerinde ek baskı oluşturuyor. Ancak 8 bin ve 8 bin 200 dolar arasında güçlü bir destek var ve fiyat düşüşünün 8 bin 200 dolarda bir soluk almasını bekleyebiliriz”” şeklinde konuştu…

Uzun vadede dönüş olabilir

Kripto para birimi kısa vadede ek kayıplarla karşılaşabilirken Dijital Sermaye Yönetimi Genel Müdürü Tim Enneking uzun vadede dijital varlığın geri dönmesini beklediğini söyledi ve “Son altı ayın aşağı koridoru yukarı doğru oldukça sağlam bir şekilde kırıldı” dedi.

Enneking “Buna ek olarak geçtiğimiz ay boyunca koridorun altındaki düşük alçak seviyelerde ilerleme daha yüksek düşük seviyelere geçti. Bu hamle potansiyel olarak riski artırıyor. Ancak sonuçta yukarı doğru yeni bir koridor oluşmaya devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku