Bitcoin sigortası düşünür müsünüz?

0 1

Finansal güvenlik ve yatırımlardan bahsederken sigorta her zaman konunun bir parçası olacaktır çünkü bu geleceğinizi güvence altına almanıza yardımcı olacak. Aslında kendiniz ve aileniz için hayat sigortası almayı düşünebilirsiniz veya arabanızı satın aldıysanız muhtemelen bir araba sigortanız var demektir. Farklı sigorta türleri vardır ve gerçekten ihtiyacınız olanları almalısınız. Ama bir Bitcoin sigortası duydunuz mu?

Eğer bir kripto para meraklısıysanız muhtemelen duymuşsunuzdur. Ancak bir tane almayı düşünmemiş olabilirsiniz özellikle de henüz bu konuda tam olarak bilgi sahibi değilseniz.

Bitcoin sigortası nedir?

Bitcoin takma adı Satoshi Nakamoto olan biri tarafından 2009 yılında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Bu dijital para birimi Bitcoini ödeme olarak kullanan kişilerden ve şirketlerden çevrimiçi ürün satın almak veya satmak için kullanılabilir. Zamanla Bitcoin değerini artırdı ve bu da daha fazla kullanıcı çekti.

Bitcoin kullanıcı sayısında önemli bir büyüme olduğu ve değeri arttığı için bazı bilgisayar korsanları bunu hedefliyor. Bazı varlıkların içeriklerini alabilmeleri için Bitcoin cüzdanlarını hacklemeye çalıştıkları söyleniyor. Bu olasılık bir Bitcoin sigortası oluşturma fikrini doğurdu böylece kripto para birimi kullanıcıları güvence altına alındı.

Bitcoin sigortası ayrıca geleneksel sigorta kapsamına benzer özellikler taşıyor. Bu sebeple almadan önce bu konuda her şeyi bilmeniz çok önemli. 

Bitcoin sigortası hakkında bilmeniz gerekenler

Birçoğu Bitcoin sigortasına aşina değil. Bununla her ayrıntıya dikkat etmek gerekir böylece edinirseniz veya almazsanız sağlam bir karar verebilirsiniz. Mevcut bir sigorta şirketiniz varsa bu tür bir sigorta teklif edip etmediklerini sormaya çalışın böylece yeni bir şirket aramanıza gerek kalmaz.Kripto para sigortası sunabilecek güvenilir kişileri ve şirketleri arayın ve bunları EINSURANCEda karşılaştırın. Bu şekilde tüm yönleri göz önünde bulundurarak ayrıntıları tartabileceksiniz. Bitcoin sigortası almadan önce şu noktalara dikkat etmekte fayda var:

1 – Sigorta Kapsamı

Her şirketin sigorta kapsamı birbirinden farklıdır. Bu nedenle planınıza neyin dahil olduğunu dikkatlice okuyarak ve anlayarak öğrenmeniz en iyisi olacaktır. Bazıları sadece işlemleri kapsar ve olası depolama saldırılarını ve diğer ilgili aksaklıkları içermez. İdeal bir Bitcoin sigortası Bitcoinlerinizin hem işlemlerini hem de depolanmasını kapsar. Özellikle önemli bir kripto para birimi yatırımınız varsa veya yatırımlarınızı artırmak istiyorsanız kapsam sınırlarını göz önünde bulundurun.

2- Hırsızlık kapsamı

Yatırımlarınızı saklayabileceğiniz Bitcoin cüzdanları olmasına rağmen hala güvenli olduğunun garantisi yoktur. Bitcoin hırsızlığı ve hackerlar her yerde. Bu dijital bir para birimi olduğundan sorunun nereden geldiğini izlemek genellikle zordur. Bu nedenle çoğu kripto para hırsızlığı bildirilmemiş ve çözülmemiştir. Bu sigorta sağlayıcılarının geldiği yerdir çünkü kaybınızdan kurtulmanıza yardımcı olmak için kripto para birimi için hırsızlık kapsamı sunarlar.

3 – Daha fazla Bitcoin başarısı artan sigorta ihtiyacı demektir

Bitcoinin yüksek değeri ile suçluların onları hedef alacağını düşünmek zor değildir. Bu nedenle Bitcoin yatırımcıları takma adlar kullanır ve Bitcoin kazançları hakkında gizlidir. Gerçek kimliğinizi ortaya çıkarmak bilgisayar korsanları için sizi riske atar. Bununla birlikte ne kadar dikkatli olursanız olun suçluların kişisel bilgilerinizi ele geçirme olasılığı hala vardır. 

Dolayısıyla Bitcoin yatırımında önemli bir başarınız varsa yüksek net değerli (HNW) bir birey olarak bilinirsiniz. Bununla birlikte Bitcoin cüzdanınızı ve yatırımlarınızı garanti altına almayı düşünmelisiniz. Elbette kayda değer miktarda para kaybetmek istemezsiniz.

Sonuç olarak

Şimdilik kullanıcı sayısı onu kuracak kadar büyük olmadığından Bitcoin sigortasının bir endüstri haline gelip gelmeyeceğini söylemek hala zor. Öte yandan sigorta şirketleri bile bu konuda tereddütlü.  Çünkü bu kripto para biriminin öngörülemezliği ile yüksek riskli bir sigorta türüdür. İddiaların ele alınması kesinlikle zor olacak ve hem mahkemeler hem de sigortacılar tarafından kapsamlı bir çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Kripto para kullanıcılarının ne kadar pahalı olursa olsun sigorta almaya istekli olduklarını düşünüyor musunuz? Bu gerçekten onların güvenliğinin bir güvencesi mi yoksa yalnızca başka bir yatırım mı?
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku