Bitcoin Düşüşte: Bu Altcoin Devasa Yakımlar Yapıyor

1.456

Stader Polygon tarafından paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz üç ay içerisinde 750.000’den fazla MATIC yakım işlemi gerçekleştirildi. Polygonburn web sitesinde yayınlanan bilgilere göre şu ana kadar toplamda 1.642.831 MATIC yakım işlemi gerçekleşti. İşlem sonucu yakılan altcoin, 1.6 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

Altcoin projesi yakım işlemleri sonrası değer kazanmayı bekliyor

Ocak ayında Polygon ağında yayınlanan EIP-1559 yükseltme işlemi sonrası, Polygon’un yerel coin’i MATIC üzerinde yeni bir yakım programı etkinleştirildiği duyuruldu.  Yerel token’i olan MATIC , Polygon ekosisteminden para çekme işlemine benzer bir şekilde gerçekleştiriliyor ve toplam arzdan düşürülüyor. Bu hareket ile birlikte popüler altcoin, güncel değerinin üzerine değer katıyor.

Polygon ağındaki yakım sözleşmesinde ki kilitlenmenin ardından, bir kullanıcı işlem yapmak için her ödeme yaptığında, öncelik işlem ücretini doğrulayıcıya ödediği bilinmektedir. Bu ödeme sonrasında ise MATIC birimi yapan ekibin, yakım işlemini Polygon ağı üzerinden başlattığı görülüyor.

5 bin parçadan oluşan NFT koleksiyonlarının duyurusunu gerçekleştirdiler

The Chainsmokers adı ile tanınan başarılı iki Amerikalı DJ, Andrew ‘’Drew’’ Targgart ve Alex ‘’Alexander’’ Pall, tasarlamış oldukları NFT koleksiyonunu Polygon ağı üzerinden yayınlamaya karar verdiklerini duyurdular. Yeni albümleri “So Far So Good”’un, 5.000 parçadan oluşacak NFT projesinin platforma sunumu içerecek ve hayranların kazançlarının yüzde 1’inden pay alınmasına olanak tanıyacaklarını bildirdiler. The Chainsmokers, Polygon ağının üzerinde çalışan ve diğer tanınmış sanatçıların NFT piyasasındaki hacim düşüşlerinden sorumlu olduğu tahmin edilen Royal adlı platformun kullanıldığını bildiklerini de belirtiyor. Şu anda MATIC,  0.68 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. İlerleyen süre içerisinde yakım işlemlerine devam etmesi durumda ise yükseliş yaşamaya devam etmesi bekleniyor. Ayrıca gün içerisinde Bitcoin (BTC)’nin piyasalarda yarattığı tepkilerin ardından değer kazanan Polygon, an itibariyle yüzde 15’ten fazla yükseliş yaşamış görünüyor.

Bitcoin Düşüşte: Bu Altcoin Devasa Yakımlar Yapıyor

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi;OpenSea artık Apecoin (APE) ödemelerini destekliyor ve Coinmarketcap verilerine göre altcoin APE şu anda 22. sırada yer alıyor. Önde gelen NFT pazarı OpenSea, artık altcoin APE ödemelerini desteklediğini onayladı.OpenSea’nin altcoin APE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmesi, NFT topluluğu için şaşırtıcı değil. APE, genel piyasa koşullarından bağımsız olarak iyi giden tek kripto para birimidir. APE 14 günde yüzde 83’ten fazla artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kriptopiyasasi
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku