Gary Gensler, SEC Başkanı Olmaya Çok Yaklaştı

0 38

ABD’de de yasama organının yürütme takviminde yapılan bir güncellemeye göre, ABD Senatosu, Gary Gensler’i 12 Nisan’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak değerlendirecek.

Gensler’in onay duruşması 2 Mart tarihinde gerçekleşti ve daha sonra Senato Bankacılık Komitesi tarafından 14-10 oy ile adaylığı kabul edilmişti.

Senato tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre 12 Nisan’da gerçekleşecek sabah toplantısından sonra icra oturumuna geçilecek ve bu oturumda Gensler de dahil olmak üzere Biden yönetiminden adayların değerlendirilmesi gerçekleşecek. Değerlendirilecek adaylar arasında, Dışişleri Bakan Yardımcılığı’na Polly Ellen Trottenberg, Ulaştırma Bakanlığı için Wendy Ruth Sherman ve Çevre Kalitesi Konseyi için Brenda Mallory’un var.

Kripto para piyasası için Gensler’in SEC Başkanı olamsı büyük önem taşıyor, çünkü Gensler eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı ve daha da önemlisi kripto para piyasası ile oldukça ilgili. Gensler halen Massachusetts Institute of Technology’de blockchain üzerine bir kurs veriyor. Kripto para piyasasında bir regülasyonun kaçınılmaz bir son olduğunu düşünüldüğünde, kripto paralara ilgili bir başkan piyasa açısından olumlu karşılanacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku