Bitcoin dolandırıcılıklarını engelleyecek yeni bir çözüm yolu

0 0

Dijital para platformu Coincurve başkan ve kurucu ortağı Rod Hsu Bitcoin (BTC) dolandırıcılıklarını gelecekte engelleyebileceğini söyledi.

Hsu Bitcoinin geri alınamaz ve anonim bir dijital para olduğunu potansiyel mağdurlardaki farkındalık eksikliği ile birlikte dolandırıcılar tarafından cazip bir duruma geldiğini belirtti. Kripto para piyasasının dolandırıcılık ile tanınmasının ise güvenilirliğini azaltan bir etken olduğunu ekledi.

“Bu yapı nedeniyle insanlar dolandırıcılık ve Bitcoini eş anlamlı olarak görebilir. Bu tür dolandırıcılıklar ile ilgili farkındalığı artırarak ve Bitcoin konusunda eğitim sağlayarak bu algıyı yıkmayı umuyoruz.”

Yüz tanıma dolandırıcılığı zorlaştırabilir

Hsu yüz tanımanın sahtesini üretmek zor olduğu için bunun Bitcoin dolandırıcılığını ortadan kaldırmada olası bir çözüm olduğuna inanıyor. Hsu bu tür bir sistemin basit bir fotoğraftan çok daha ileri seviye olan biyometriğe dayandığını söyledi:

“Tüketicinin yalnızca kimliğini doğrulamadığı aynı zamanda kişinin profilini farklı açılardan kontrol eden yüz tanıma şekilleri gördük. Bu da yüz tanıma sürecine zorluk ekliyor.”

Gizlilik her zaman korunmalı

Coincurve kurucu ortağı yüz tanıma gibi sistemlerin doğrulama süreçlerinde etik değerlere dikkat etmesi gerektiği konusunda uyardı:

“Yüz tanımayla ilgili rıza ve güvenlik değerlerine dikkat edilmeli. Kullanıcı verilerin nasıl saklandığı paylaşıldığı kullanıldığı ve erişildiğinden haberdar olmalı rıza göstermeli ve bunların üzerinde kontrol sahibi olmalı. Güvenlik konusu ise verilerin nasıl saklandığı ve hangi güvenlik protokollerinin uygulandığıyla ilgili.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku